Sněmovna bude schvalovat zvýšení přídavků na děti o 200 korun

Sněmovna dnes bude schvalovat zvýšení přídavků na děti. Vláda navrhla jejich růst od ledna o 200 korun na 830 až 1530 korun měsíčně. Opoziční ANO a SPD zřejmě neuspějí s požadavky, aby se přídavky zvedly razantněji. Na programu jsou rovněž pravidelné interpelace na členy vlády.

Předlohu o zvýšení přídavků na děti projednají poslanci zrychleně ve stavu legislativní nouze. Novela také například srovnává podmínky příspěvku na bydlení mezi Prahou a ostatními obcemi a upravuje započitatelné příjmy pro účely dávek pomoci v hmotné nouzi.

Na přídavky na děti mají nárok domácnosti s čistým příjmem do 3,4násobku životního minima. Výše přídavku závisí na věku dítěte i na tom, zda aspoň jeden z rodičů pracuje.

Poslanci by se podle aktuálního programu mohli zabývat v takzvaném opozičním okénku dvojicí předloh poslanců SPD. Jde o zvýšení některých příspěvků na péči, které dostávají lidé se zdravotním postižením, a o růst rodičovského příspěvku o pětinu. Zda se Sněmovna k opozičním návrhům dostane, není jisté.

ČTK

  Návrh eurokomisaře náleží Pirátům se STAN, Fiala to potvrdil

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com