Premiér Fiala plánuje občany oslovit s novoročním projevem 1. ledna večer

Premiér Petr Fiala (ODS) plánuje občany oslovit s novoročním projevem 1. ledna večer. Mluvčí vlády Václav Smolka ČTK sdělil, že úřad vlády oslovil s žádostí o odvysílání řeči v 20:00 hlavní televizní stanice a Český rozhlas. Počátkem příštího roku tradiční novoroční projev, v pořadí třetí, pronese také předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). Prezident Miloš Zeman by měl svůj poslední vánoční projev před skončením mandátu přednést 26. prosince.

Předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) novoroční projev stejně jako letos nechystá. Na Nový rok se bude účastnit jako čestný host předávání státních vyznamenání na Slovensku. Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová pozvala na ceremoniál do Bratislavy u příležitosti 30. výročí vzniku samostatného Slovenska i představitele sousedních zemí. Za Českou republiku na něm bude také prezident Zeman.

Fiala ve svém prvním novoročním projevu ve funkci letos v lednu označil nadcházející rok za jeden z nejsložitějších a nejtěžších od vzniku samostatné České republiky kvůli dopadům inflace, růstu cen energií i epidemii covidu-19. Varoval před politickými populisty, kteří budou slibovat jednoduchá řešení. Jako možnost prosazení toho, co Česko životně potřebuje, viděl Fiala české předsednictví v Evropské unii. Letos se dá předpokládat, že zmíní i dopady ruské agrese na Ukrajině, která podle něj změnila i mnoho záměrů Česka.

ČTK

  Pardubice zdolaly po boji Třinec, v prodloužení rozhodl Poulíček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com