Ruského politika, který poslouchal Putinův projev s nudlemi na uších, čeká soud

ct24.ceskatelevize.cz

Ruského regionálního politika, který minulý týden poslouchal projev prezidenta Vladimira Putina se špagetami na uších, čeká příští týden soud kvůli diskreditaci armády, napsala agentura Reuters. Věšet někomu nudle na uši je ruským ekvivalentem českého idiomu věšet někomu bulíky na nos.

Michail Abdalkin je členem regionálního parlamentu za Samarskou oblast za ruskou komunistickou stranu. S nudlemi na uších poslouchal minulé úterý Putinův skoro dvouhodinový projev, v němž šéf Kremlu kromě jiného obvinil z rozpoutání války na Ukrajině Západ, Rusko se ji podle něho snažilo zastavit. Oznámil také, že Moskva pozastavuje svoji účast na dohodě omezující počet jaderných hlavic.

Abdalkin ve čtvrtek na sociálních sítích napsal, že soud v Novokujbyševsku se bude jeho případem zabývat 7. března. Jeho strana ho už potrestala.

Rusko od začátku své invaze na Ukrajinu zesílilo pronásledování odpůrců režimu nebo této války. Zavedlo pokuty a potenciálně i tresty odnětí svobody pro ty, kdo vyjádřením nesouhlasu s takzvanou speciální vojenskou operací podle něho diskreditují ruskou armádu.

Abdalkin u svého videa, na kterém se dívá na Putinův projev, připsal na sociální síti VKontaktě komentář, že ho o sledování požádalo vedení samarského parlamentu. „Plná podpora, naprosto souhlasím, skvělý výkon,“ dodal k tomu. „Něco takového jsem za posledních 23 let neslyšel,“ uvedl také. Třiadvacet let je na vrcholu ruského mocenského aparátu Vladimir Putin.

ČTK

  V Rusku pohřbí Gorbačova, Putin se rozloučení nezúčastní

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..