Tisíce uživatelů hlásí problém se sociální sítí Twitter, nefungují webové odkazy

Elon Musk attends The 2022 Met Gala Celebrating “In America: An Anthology of Fashion” at The Metropolitan Museum of Art on May 02, 2022 in New York City. (Photo by Theo Wargo/WireImage)

Tisíce uživatelů sociální sítě Twitter dnes hlásí potíže, nefungují jim webové odkazy. Problémy podle firmy způsobila interní změna s nezamýšlenými důsledky. Twitter převzal loni za 44 miliard dolarů (nyní 970,3 miliardy Kč) americký miliardář Elon Musk. Od jeho příchodu se počet zaměstnanců společnosti snížil přibližně o 70 procent. To se podle některých kritiků odráží na funkčnosti platformy i na regulaci jejího obsahu.

„Provedli jsme interní změnu, která měla některé nezamýšlené důsledky. Nyní na tom pracujeme a po opravě se podělíme o aktualizaci,“ uvedl provozovatel sociální sítě.

Podle služby Downdetector, která sleduje hlášení o výpadcích internetových služeb, hlásilo ve Spojených státech potíže kolem 18:00 SEČ přes 8000 uživatelů. V České republice problém oznámilo 150 lidí.

Organizace NetBlocks, která sleduje celosvětový provoz na internetu, uvedla, že se problém týká i obrázků a videí. Jedná se o šestý vetší výpadek sítě Twitter od počátku letošního roku, loni měla tato sociální síť za stejné období tři.

„Tato platforma je tak křehká. Bude brzy opravena,“ napsal na twitteru Musk. V únoru konstatoval, že mu bude trvat zhruba do konce letošního roku, než společnost stabilizuje a zajistí její finanční zdraví.

ČTK

  Pohonné hmoty v Česku od minulého týdne mírně zdražily

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..