Na Krymu se ozvaly výbuchy, podle ruských úřadů útočily drony

Krymským městem Džankoj dnes otřásly exploze. Šéf správy města Igor Ivin uvedl, že důvodem byly útoky bezpilotních letounů. Ukrajinská vojenská rozvědka GUR napsala, že exploze zničila ruské střely s plochou dráhou letu Kalibr, které byly převáženy po železnici. O původu výbuchů se GUR nezmínila a ani za ně nepřijala zodpovědnost, podotýká ruskojazyčný server BBC.

Na sociálních sítích se dnes večer objevilo několik neověřených videí, na kterých jsou zachyceny silné exploze i zvuky střelby. Některé z nich hovoří o zasažené železnici. Tyto zprávy ani původ videí nelze nezávisle ověřit.

„Přiletěly drony. Několik objektů je poškozených,“ citovala vyjádření Ivina agentura TASS. Zraněný byl podle něj 33letý muž, který není v ohrožení života.

Ruskem dosazený šéf správy Krymu Sergej Aksjonov předtím na svém telegramu uvedl, že nad poloostrovem zafungovala protivzdušná obrana. „Trosky podle předběžných údajů poškodily obytný dům a obchod,“ napsal v příspěvku telegramu Aksjonov. Podle Ivina se jednalo o obchod s potravinami, který po explozi začal hořet.

Severokrymský Džankoj protíná velký železniční uzel a leží v něm několik vojenských zařízení. Město se nachází nedaleko Ruskem okupované ukrajinské Chersonské oblasti a vedou skrze něj zásobovací trasy pro ruské jednotky.

„Výbuch ve městě Džankoj (…) zničil ruské střely s plochou dráhou letu Kalibr při jejich přepravě po železnici,“ napsala bez dalších podrobností o incidentu GUR na telegramu.

Krym Rusko anektovalo v roce 2014. Poloostrov o víkendu podle ruských agentur navštívil ruský prezident Vladimir Putin.

ČTK

  Čeští záchranáři hledají přeživší v troskách budov v tureckém Adiyamanu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com