Češi jsou dědičné hnidy, napsal ruský nacionalista Girkin

Za „dědičné hnidy“ označil Čechy ve svém příspěvku na sociální síti Telegram Igor Girkin, ruský nacionalista a bývalý šéf obrany doněckých separatistů. V obsáhlém příspěvku zjevně srovnává nynější vojenskou pomoc Ukrajině se situací za druhé světové války, kdy se v továrnách na území tehdejšího protektorátu vyráběly zbraně pro nacistické Německo.

„Pokud jde o Čechy, není to nic nového: Česko (na prvním místě Praha a Brno) bylo během Velké vlastenecké války ‚zlatou kovárnou Říše ‘. Každé třetí útočné dělo, každý druhý obrněný transportér ve wehrmachtu a SS (stejně jako mnoho tanků na začátku války a mnoho dalších zbraní) se až do samého konce války pravidelně vyráběly v českých továrnách. Do 8. května 1945!,“ píše ve svém výčtu Girkin.

Tvrdí přitom, že Česko se po povstání na konci války zařadilo mezi vítězné mocnosti „bez téměř jediné ztráty“. Poté podle něj následovala „další přirozená genocida a totální vyhnání německé menšiny (v Sudetech – většina)“. „Hnidy, zkrátka… dědičné hnidy,“ uzavírá Girkin.

Zbrojní průmysl v Protektorátu Čechy a Morava skutečně zásoboval německou armádu, ne však dobrovolně, nýbrž v důsledku nucené správy, kterou okupanti zavedli ve většině hospodářských podniků. Postupně nacisté ovládli a převedli pod svou plnou kontrolu výrobu ve Škodovce, brněnské Zbrojovce, Poldovce nebo Vítkovických železárnách. V okupovaných českých zemích Němci zavedli represivní režim, kdo se mu vzpouzel byl popraven nebo poslán do koncentračního tábora či na nucené práce. Odhaduje se, že v důsledku nacistické okupace zahynulo až 360 tisíc československých občanů.

Odsouzený za sestřelení boeingu

Igor Girkin, známý také jako Strelkov, je bývalý důstojník ruské tajné služby FSB (Federální bezpečnostní služba). V roce 2014 vystupoval jako „ministr obrany“ samozvané republiky proruských doněckých separatistů na východě Ukrajiny. Ještě téhož roku byl ale odstaven a nyní z Ruska často kriticky komentuje vojenské počínání Moskvy na Donbasu.

  Putin navštívil ruské velitelství v okupované části Chersonské oblasti

Loni v listopadu Girkina obvodní soud v nizozemském Haagu spolu s dalšími dvěma lidmi v nepřítomnosti odsoudil k doživotí za sestřelení letu MH17 malajsijských aerolinek. Na palubě boeingu, který byl sestřelen v létě roku 2014 nad Donbasem, bylo 298 cestujících, převážně Nizozemců.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com