Pavlovi budou externě radit Pithart nebo Schwarzenberg

Zahraniční i vnitřní politiku bude prezident Petr Pavel pravidelně konzultovat s týmem externích poradců, budou mezi nimi například Petr Pithart, Karel Schwarzenberg nebo Michael Žantovský. Koordinovat je bude bývalý diplomat Petr Kolář. Pavel to dnes řekl v Českém rozhlase Radiožurnál.

Bývalý velvyslanec Kolář má podle Pavla zkušenosti, které se mohou při výkonu funkce prezidenta hodit. Označil ho za koordinátora svých zahraničněpolitických i vnitropolitických poradců, kteří budou působit převážně externě. Tým bude složen z „vážených osobností“, jako jsou bývalý ministr zahraničí Karel Schwarzenberg, někdejší premiér Petr Pithart nebo český velvyslanec v USA či Izraeli Michael Žantovský. „To si myslím, že nejsou lidé, kteří by mohli být někde na výplatní pásce jako poradci, ale zároveň jsem rád, že s nimi budu moci zkonzultovat ty hlavní věci,“ řekl Pavel.

Server Lidovky.cz s odkazem na prezidentovu kancléřku Janu Vohralíkovou v polovině dubna uvedl, že mezi externími poradci bude také bývalý ministr zahraničí za sociální demokracii Tomáš Petříček.

ČTK

  Po chladnějším začátku týdne přijdou Velikonoce s letními teplotami

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com