Podle průzkumu STEM by nyní vedlo ANO před ODS a Piráty

ihned.cz

Volby by v květnu s 33,5 procenta hlasů vyhrálo hnutí ANO, druhá ODS by získala 14,6 procenta. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu agentury STEM pro CNN Prima NEWS. Třetí místo by patřilo Pirátům s 10,8 procenta hlasů. Přes pětiprocentní hranici by se dostaly také SPD a STAN.

Do dolní komory parlamentu by se podle průzkumu, kterého se mezi 18. a 29. květnem zúčastnilo 1141 lidí, dostala ještě hnutí SPD a STAN. Model byl vytvořen krátce poté, co kabinet představil své návrhy konsolidačního balíčku na ozdravení rozpočtu a důchodové reformy.

Opoziční SPD měla podle modelu 9,3 procenta hlasů, koaliční STAN 5,8 procenta. TOP 09 v modelu obdržela 4,7 procenta hlasů, ČSSD 4,1 procenta, KSČM 3,8 procenta a lidovci měli 3,4 procenta hlasů. Další subjekty skončily pod třemi procenty.

Podle modelu agentury Median z dubna mělo nejvyšší voličské preference také hnutí ANO, nicméně tehdy po několikaměsíčním růstu klesly. Hnutí by podle Medianu volilo 31 procent lidí, druhé místo by obsadila ODS s 15 procenty hlasů, třetí by byli Piráti s 10,5 procenta.

Zdroj: Forum24

  Lékaři: Hrozí neobsazení na 24.000 služeb

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com