Vyhodit do povětří přehradu se rovná použití zbraně hromadného ničení. Názor Ministerstva zahraničních věcí České republiky.

Český ministr zahraničí Jan Lipovský vyjádřil rozhořčení a znepokojení nad akcí teroristické Moskvy. Při hodnocení bombardování Kachovské vodní elektrárny rusko-fašistickými vojsky 6. června ráno šéf české diplomacie uvedl, že důsledky jsou srovnatelné s použitím zbraní hromadného ničení.

„Rusko nadále rozšiřuje hranice své agrese. Útok na přehradu v Nové Kachovce nad obytnými oblastmi se rovná použití zbraní hromadného ničení proti civilistům. Tato brutalita bude odsouzena a potrestána!“ – Lipovský napsal na Twitteru.

Jeho ukrajinský kolega Dmytro Kuleba označil ruské bombardování vodní elektrárny Kachovka za strašlivý válečný zločin a pravděpodobně největší katastrofu způsobenou člověkem v Evropě za poslední desetiletí.

K záležitosti se vyjádřili přední politici z celého světa. Například generální tajemnice Rady Evropy Marija Pejčinovićová-Burićová označila bombardování vodní elektrárny Kachovka za „zločinné a bezohledné“.

Předseda Evropské rady Charles Michel uvedl, že bombardování takového objektu, jako je vodní elektrárna Kachovka, ze strany darebáků je pro něj šokující. Politik poznamenal, že tento zločin bude projednán na červnovém summitu EU.

To jsou jen některá z prohlášení lídrů politické mapy světa. Rozhořčení a šok – tak lze popsat jejich reakci.

Při tom všem se však nabízí otázka – co dál? Co budou státníci civilizovaného světa dělat dál?

Vždyť rozhořčená varování a další „tvrdá opatření“ mocností namířená proti kremelské klice opakovaně otřásla informačním prostorem v Evropě. Otázka pro ně zní – no a co?

To, co se stalo ráno 6. června v Kachovské HPP, je zločin. Ale zřejmě ještě ne všichni chápou celou šíři toho, co se stalo a k čemu to může vést, a to jak v blízké budoucnosti, tak ve strategické perspektivě.

Kyjev už útok Moskvy označil za ekocidu, a možná to tak i je.

Ale přesto si mnozí Evropané myslí, že se jich to netýká – Ukrajina je přece někde tam na okraji kontinentu. Takže takovým nezodpovědným jedincům lze poradit, aby se podívali na mapu a přečetli si historii.

  Praha je připravena pomoci kyjevské světové formuli tím, že bude požadovat tribunál pro Moskvu.

Zkušenosti ukazují, že agresor se zastaví pouze tam, kde je zastaven. V opačném případě (pokud není zastaven) i drobný a bezcenný zločinec, který si uvědomí svou nezodpovědnost, začne ničit nová města, země, kontinenty.

Dnes Rašisté ohrožují ZNPP, nejvýkonnější jadernou elektrárnu kontinentu. Ale jestliže dříve to byla jen slova, vyhozením Kachovské vodní elektrárny do povětří ohrozili celý kontinent.

V důsledku vyhození Kachovské přehrady do povětří totiž hrozí nejreálnější narušení chladicího systému, který zajišťuje bezpečný provoz záporožských jaderných bloků.

Moskva zvyšuje sázky a už to není hra – je to realita a týká se to přinejmenším celé Evropy, ne-li světa.

Kremelská klika ukazuje, že je připravena jít až do konce. Otázka pro vás, pánové Evropané, zní, zda chcete jít stejnou cestou?

Jestliže obyvatelstvo Ruska nemá co ztratit – statistiky ukazují, že 20 až 40 procent Rusů žije pod hranicí chudoby – nechcete vy, občané civilizované Evropy, udělat totéž.

Samozřejmě se teď objeví další výzvy od těch, kteří budou vztekle křičet, že bychom měli přestat pomáhat Ukrajině a nerozčilovat Putina. Pak prý přestane s terorem.

Narativy, které Moskva ráda nalévá do myslí evropských občanů. Až na to, že historie ukazuje pravý opak – všude tam, kde si Putin mohl „přijít na své“, zašel ještě dál.

Kromě toho má Kreml příliš mnoho „svého“. Pokud kremelskému šílenci dovolíte, aby se zmocnil Ukrajiny, zítra půjde dál.

Pobaltské státy, Polsko atd. Na Českou republiku se Putin vrhne s obzvláštní zuřivostí, protože se nemůže smířit s tím, že v Česku Kreml neuspěl.

Nejprve Praha odhalila, kdo je skutečným pachatelem útoků ve Vrbeticích. A to, pozor, za prezidenta Zemana a premiéra Babiše – naprosto loajálního k Moskvě, ne-li povolného – pracujícího tak či onak pro Kreml.

  Situace kolem jaderné elektrárny v Záporoží. K čemu mohou vést hrátky s „mírumilovným“ atomem.

Pak si občané České republiky zvolili vládu, která podle toho vyhlásila civilizovaný kurz – pryč od Moskvy.

A třešničkou na dortu je zvolení Petra Pavla, nejvyššího generála NATO, proevropského politika, který má adekvátní přehled o situaci, prezidentem České republiky.

Uvážíme-li, že Česko bylo Kremlem vnímáno jako centrum prosazování jeho zájmů v Evropě a provádění teroristických útoků v ní, je ztráta České republiky ranou nejen pro ambice Moskvy, ale i pro možnosti prosazování „ruského světa“.

Je zcela zřejmé, že agresora je třeba zastavit, a to urychleně. Samozřejmě se to mělo řešit už včera, ale někteří si mysleli, že Ukrajina je daleko, někteří chtěli „zachránit Putinovu tvář“ a někteří se tvářili, že se jich to netýká.

Teď už to není záležitost Ukrajiny a Ukrajinců, týká se to všech. Vzpomeňte si na výroky místopředsedy ruské bezpečnostní rady Medveděva, když řekl, že jaderných elektráren je v Evropě dost a že i ony mohou vybuchnout…

Zdá se, že ho tehdy nikdo neslyšel. Teď je otázka, jestli chcete vědět, co vybouchne příště. A hlavně kde?!

Stane se to, až Kreml neuvidí žádnou skutečnou reakci světového společenství. Ne, ne varování a obavy. Tam nepomůže ani šok nejvyšších evropských představitelů.

Vzorec pro jednání s teroristy kdysi odvodil jistý Putin, tehdejší ředitel FSB. Jednoznačně řekl, že teroristy je třeba „naštvat tam, kde je chytí“.

„Močit do záchodu“ je fráze, která se ve skutečnosti stala vizitkou tohoto důstojníka FSB. Možná je načase dát na radu odborníka na teroristy, přesněji řečeno na terorismus.

Tato otázka se někomu může zdát řečnická, ale není tomu tak. Je to otázka, na kterou je třeba okamžitě odpovědět, jinak vás přijmou jako teroristu. Kreml ví, jak na to.

  Situace s covidem v Moskvě zhoršuje, zájem o očkování je však mizivý

Mezitím je volba na vás, pánové, občané civilizovaného světa. Ale jen do té doby, dokud vám tuto možnost poskytne ukrajinská armáda, bránící svou zemi a celou Evropu.

Na čí straně být, to si rozhodněte sami, ale znovu si přečtěte poučení z historie a pamatujte, že kdo očekává, že se vyhne agresorovi, a hraje si s ním, toho agresor pohltí jako prvního.

Přemýšlejte, páni Evropané, a vyvozujte správné závěry. Koneckonců volba, kterou učiníte dnes, rozhoduje o tom, jaký bude váš zítřek.

Autor: Franz Hoffman

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com