V Kolumbii se po 40 dnech našly čtyři děti ztracené po pádu letadla v džungli

V Kolumbii se po 40 dnech našly čtyři děti, které se po pádu malého letadla ztratily v amazonské džungli. Oznámil to kolumbijský prezident Gustavo Petro. Děti ve věku jeden, čtyři, devět a 13 let zachránila armáda nedaleko místa nehody letadla, napsala agentura Reuters.

„Radost pro celou zemi! Čtyři děti, které se ztratily v kolumbijské džungli, byly nalezeny živé,“ napsal prezident na twitteru. V letadle byli kromě čtveřice dětí tři dospělí, a to včetně matky dětí a pilota. Letadlo Cessna 206 se zřítilo 1. května. Dospělí při havárii zemřeli a jejich těla byla nalezena v letadle

Děti pocházely z domorodé komunity, což jim podle agentury DPA možná pomohlo přežít v džungli tak dlouhou dobu. Během pátrání byly nalezeny různé stopy, včetně provizorních přístřešků či zbytků snědeného ovoce.

„Děti byly spolu. Jsou slabé, musí je prohlédnout lékaři,“ řekl Peto novinářům. „Našli je, mám z toho velkou radost,“ dodal. Prezident původně nalezení dětí ohlásil již 17. května. Následně však uvedl, že se tato informace nepotvrdila.

ČTK

  Scholz v Kyjevě vybízel Moskvu ke snížení napětí a k dialogu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com