USA po vzpouře odloží přijetí nových sankcí proti wagnerovcům

Spojené státy odloží přijetí nových sankcí proti Wagnerově vojenské společnosti, protože nechtějí, aby to vypadalo, že jsou na straně ruského prezidenta Vladimira Putina, kterému se podařilo přestát jejich vzpouru. Informuje o tom dnes server listu Wall Street Journal (WSJ).

„Washington nechce vypadat, že se staví na něčí stranu,“ citoval server jednoho z amerických činitelů. Další sankce proti soukromé žoldnéřské skupině související s jejím působením v Africe chtěly USA původně oznámit v úterý.

Spojené státy na wagnerovce sankce uvalily opakovaně. Například v lednu americké ministerstvo financí Wagnerovu skupinu označilo za nadnárodní zločineckou organizaci.

Wagnerovci v sobotu obsadili Rostov na Donu na jihozápadě Ruska a vydali se také směrem na Moskvu, čímž se chtěl jejich šéf Jevgenij Prigožin domoci odstranění ruského armádního velení. Nakonec ale ozbrojenou vzpouru ukončili, což Prigožin zdůvodnil tím, že nechtěl, aby byla „prolita ruská krev“.

Server WSJ v noci na dnešek také uvedl, že američtí zpravodajci v týdnu informovali představitele Kongresu o možnosti, že se Prigožin postaví ruské armádě. Kdy a jakým způsobem, ale nevěděli.

Web listu The New York Times (NYT) zase napsal, že už ve středu byli o možné vojenské akci wagnerovců informováni zástupci administrativy prezidenta Joea Bidena.

ČTK

  Europoslankyně Konečná: Rezoluce Evropského parlamentu poškozuje Česko. Jde o politickou hru

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com