Prezident Pavel zahájí návštěvu jižních Čech, navštíví letiště i točnu

Prezident Petr Pavel a jeho žena Eva zahájí dnes dvoudenní návštěvu Jihočeského kraje. Prohlédnou si budějovické letiště, otáčivé hlediště v Českém Krumlově, tamní zámek, budějovickou továrnu firmy Koh-i-noor Hardtmuth, setkají se s hejtmanem Martinem Kubou (ODS). Prezidentský pár navštíví i amfiteátr v Hořicích na Šumavě, kde se hrávají pašijové hry, spatří i ukázky práce Vodní záchranné služby a Jihočeské brigády záchranných psů. ČTK o tom informovala Eva Hromádková z odboru komunikace Kanceláře prezidenta republiky.

Bude to první Pavlova oficiální návštěva kraje od zvolení. Prezident byl již na oficiální návštěvě sousedního kraje Vysočina. Koncem května tam navštívil Jemnici na Třebíčsku, zemědělské družstvo v Hrotovicích, pelhřimovskou základní školu, s hejtmanem Vítězslavem Schrekem (ODS a STO) diskutoval o plánech na budování vysokorychlostní železnice či o postoji kraje k dostavbě jaderné elektrárny v Dukovanech.

Předchozí prezident Miloš Zeman byl naposledy na oficiální návštěvě jižních Čech v červnu 2017. Jezdil také na českobudějovický agrosalon Země živitelka, kde byl naposledy loni.

V lednové prezidentské volbě Pavel na jihu Čech porazil Andreje Babiše (ANO) ziskem víc než 58 procent hlasů.

ČTK

  Právo bránit sebe i jiné se zbraní bude v ČR ústavně zakotveno

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com