Rusko vytváří nové jednotky pro válku na Ukrajině, tvrdí Londýn

Rusko poprvé ve velkém měřítku buduje nové bojové formace pro válku proti Ukrajině. V posledních dvou měsících bylo pravděpodobně vytvořeno několik útvarů, včetně 25. vševojskové armády. Uvedlo to dnes britské ministerstvo obrany, které se odvolává na informace tajných služeb.

Od začátku své invaze na Ukrajinu v únoru 2022 Rusko především doplňovalo stávající jednotky mobilizovanými záložníky a nevytvářelo zcela nové jednotky. „Jednou z výjimek byl 3. armádní sbor vytvořený v létě 2022, který si obecně vedl špatně,“ uvedl Londýn.

„Rusko pravděpodobně nasadí nové útvary na Ukrajině jako záložní sílu,“ míní britské ministerstvo s tím, že v dlouhodobém horizontu Rusko usiluje o posílení svých sil vůči NATO. Londýn soudí, že pro Rusko bude bez dodatečné mobilizace obtížné vytvořit byť jedinou vševojskovou armádu, která by jako útvar mohla fungovat samostatně.

Od začátku ruské invaze britské ministerstvo obrany denně zveřejňuje informace o průběhu války s odvoláním na informace zpravodajských služeb. Britská vláda se tak snaží čelit ruské propagandě. Moskva obviňuje Londýn z cílené dezinformační kampaně, připomíná agentura DPA.

ČTK

  Počet mrtvých po zemětřesení v Turecku a Sýrii překročil 12.000

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com