Na Ukrajinu dorazily další dva systémy protivzdušné obrany Iris-T

Ukrajina obdržela další dva systémy protivzdušné obrany Iris-T z Německa. Podle agentury Reuters to ve svém večerním projevu uvedl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Dva tyto systémy už na Ukrajině jsou.

„Dvě nová odpalovací zařízení Iris-T dorazila na Ukrajinu. Je to mocný a velmi potřebný obranný systém,“ sdělil Zelenskyj.

Dodání těchto dvou nových systémů v květnu přislíbil zástupce německého ministerstva obrany Christian Freuding, který zároveň uvedl, že další čtyři budou následovat v roce 2024.

V posledních měsících Ukrajina své západní spojence žádala o účinné systémy protivzdušné obrany opakovaně. Vedle německých systémů ukrajinské nebe pomáhají chránit také například americké systémy Patriot. Vzhledem k intenzitě ruských vzdušných útoků se těchto obranných kompletů ale napadené zemi stále nedostává, upozorňuje například mluvčí ukrajinského letectva Jurij Ihnat.

Na konci loňského roku média informovala, že Německo poskytne Ukrajině také systém Skynex, který nechá vyrobit zbrojovku Rheinmetall. Dodán by měl být na začátku roku 2024.

ČTK

  V Německu přibylo 1284 nakažených, další rekordní nárůst v Rusku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com