Na Moskvu podle ruských úřadů útočily tři drony, obviňují z toho Ukrajinu

Na Moskvu se v noci na dnešek podle ruského ministerstva obrany pokoušely zaútočit tři drony. Dva protiletecká obrana zničila mimo hlavní město, třetí se zřítil na rozestavěnou výškovou budovu v obchodní čtvrti Moskva-City. Rusko z útoků, které se děly už několik nocí v řadě, obvinilo Ukrajinu. Moskevská letiště dočasně přerušila provoz, později znovu začala přijímat přílety a odbavovat odlety, informovala agentura TASS.

Moskevský starosta Sergej Sobjanin podle TASS uvedl, že se nikomu nic nestalo. Záchranáři informovali, že na rozestavěné budově nazvané One Tower vznikly nevelké škody.

„Kyjev se pokusil zaútočit třemi bezpilotními letouny na objekty v Moskvě. Byly sestřeleny a zničeny, jeden narazil do rozestavěné budovy v Moskva-City,“ cituje TASS z prohlášení ministerstva obrany. Podle ruskojazyčného servisu BBC se Moskva-City stalo dějištěm takového incidentu v poslední době už počtvrté.

Telegramový kanál Baza zveřejnil video z moskevského předměstí Chimki, kde dopadly úlomky sestřeleného dronu a poškodily dům.

Moskevská letiště Šeremeťjevo, Domodědovo a Vnukovo přerušila provoz i v noci na úterý. Souviselo to zřejmě s výskytem dronů nad Moskevskou oblastí. Ministerstvo obrany informovalo, že protiletecká obrana zničila dva bezpilotní letouny nad tímto regionem a dva nad Brjanskou oblastí. Gubernátor Brjanské oblasti později během úterka tvrdil, že se do ní přes hranice pokusili proniknout „ukrajinští sabotéři“.

Ruská metropole se terčem útoků bezpilotních letounů v poslední době stává stále častěji. Rusko z nich obviňuje Ukrajinu, proti níž už téměř rok a půl vede válku. Kyjev se oficiálně k útokům na ruské území nehlásí, ačkoliv někteří činitelé někdy vyjadřují nad těmito údery spokojenost.

Mluvčí amerického ministerstva zahraničí podle agentury Reuters řekl, že Spojené státy nikoho k útokům uvnitř Ruska nepobízí ani k nim nedávají svolení. Je na Ukrajině, aby se rozhodla, jak se bude bránit před ruskou invazí, řekl mluvčí a dodal, že Rusko by mohlo válku kdykoliv ukončit, pokud by se z Ukrajiny stáhlo.

  Ministři obrany Česka a USA potvrdili zájem uzavřít obrannou dohodu

ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com