Rusko nad Kalužskou oblastí zničilo ukrajinskou raketu, nad Krymem drony

Rusko nad Kalužskou oblastí, která leží jihozápadně od Moskvy, zničilo ukrajinskou raketu, a v oblasti Krymu 42 ukrajinských dronů. Informuje o tom agentura TASS s odvoláním na ruské ministerstvo obrany. V noci na dnešek byla dočasně uzavřena moskevská letiště Domodědovo a Vnukovo.

Ruské ministerstvo, které už přes rok a půl vede útočnou válku proti Ukrajině, tvrdí, že Kyjev upravenou raketou typu S-200 mířil na civilní objekty. Ruskojazyčný server BBC ale s odvoláním na ruské blogery na telegramu píše o tom, že raketa byla sestřelena poblíž vojenského letiště Šajkovka.

K útoku drony na oblast Krymu ministerstvo uvedlo, že devět se jich podařilo sestřelit a 33 zneškodnily systémy elektronického boje. Jestli zničené bezpilotní letouny v regionu, který Rusko nelegálně anektovalo v roce 2014, způsobily nějaké škody, není zatím jasné.

„Letiště Domodědovo a Vnukovo dočasně nevysílají a nepřijímají lety,“ citovala v noci na dnešek TASS jednoho z činitelů. Po zhruba čtyřech hodinách napsala, že obě letiště už fungují normálně. Čím byla uzavírka způsobena, nesdělila.

ČTK

  Zelenskyj poděkoval Česku za to, že Ukrajinu podpořilo na cestě do unie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com