Ukrajinci hlásí postup v Doněcké oblasti u Avdijivky a na jihu země

Ukrajinské jednotky hlásí postup na několika místech v Doněcké oblasti na východě země, která je jedním z ohnisek bojů během rok a půl trvající ruské invaze. Úspěch si Ukrajinci připsali také na jihu země, uvádí agentura Reuters s odvoláním na zástupce úřadů a armády.

Šéf vojenské správy Avdijivky v Doněcké oblasti Vitalij Barabaš řekl, že ukrajinští vojáci využili toho, že ruské síly se soustředily na jeden sektor fronty, a postoupili do vesnice Opytne, jejíž část ovládli. „Nepřítel tento jižní směr tak trochu přehlédl,“ řekl Barabaš. Postup Ukrajinců Barabaš označil za „bleskovou útočnou operaci“ a dodal, že v Opytném, které se nachází několik kilometrů od letiště v Doněcku, se bojuje. Na Avdijivku, ve které se nachází obrovská koksovna, Rusové už po mnoho měsíců prakticky bez ustání útočí.

Ukrajinský generální štáb ve své večerní svodce informoval o „částečném úspěchu v důsledku útočných operací“ u Kliščijivky, což je vesnice na pahorcích jižně od Bachmutu, jejíž ovládnutí je považováno za kritické pro dobytí Bachmutu. Ruské jednotky toto město ovládly letos v květnu po měsících krvavých bojů.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes ve svém pravidelném večerním projevu řekl, že v oblasti Bachmutu „je posun“. Vojáci podle něho v uplynulém týdnu postoupili také v oblasti vsi Tavrija v Záporožské oblasti v jižní části země. Ukrajinská armáda se během současné protiofenzivy snaží prorazit k Melitopolu a Berďansku na březích Azovského moře, a přerušit tak ruský pozemní koridor s anektovaným Krymským poloostrovem.

ČTK

  Evropa dál zpřísňuje koronavirová opatření, včetně omezení pohybu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com