Kadyrov vyjádřil hrdost na svého syna, který na videu bije vězně

Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov uvedl, že je hrdý na svého dospívajícího syna Adama, který na videu bije vězně obviněného ze spálení koránu. Informovala o tom agentura Reuters.

Kadyrov na komunikační platformě telegram připojil komentář ke snímku, na němž je vidět, jak patnáctiletý Adam v khaki oblečení bije a kope jiného muže krčícího se na židli, načež ho povalí na zem a udeří ho do hlavy.

Čečenský vůdce, který se stylizuje do role zapřisáhlého spojence prezidenta Vladimira Putina, uvedl, že video zveřejnil, aby vyvrátil veškeré pochybnosti o tom, zda se incident, o němž se poprvé psalo minulý měsíc, skutečně odehrál.

„Zmlátil ho a udělal správnou věc,“ uvedl Kadyrov. „Bez přehánění, ano, jsem na Adamův čin hrdý,“ dodal s tím, že si svého syna váží za to, že si osvojil „dospělé ideály cti, důstojnosti a obrany svého náboženství“.

Vězeň Nikita Žuravel si na útok stěžoval ruské ombudsmance. Ta minulý měsíc uvedla, že záležitost předala svému protějšku v Čečensku.

Šestačtyřicetiletý Kadyrov vládne Čečensku tvrdou rukou od roku 2007, kdy se stal prezidentem. Putin mu poskytl štědré finanční prostředky na obnovu převážně muslimského regionu, který byl zpustošen ve dvou válkách po rozpadu Sovětského svazu, když se pokusil vymanit z kontroly Moskvy.

Kadyrov propaguje své tři dospívající syny čím dál častěji. Loni o nich prohlásil, že je posílá bojovat za Rusko ve válce na Ukrajině. Míra jejich zapojení do bojových akcí nicméně zůstává nejasná.

Nejstarší ze synů Achmat byl v březnu vyfotografován s Putinem v Kremlu, což podpořilo zvěsti o tom, že je připravován jako Kadyrovův nástupce.

Zdravotní stav Kadyrova je předmětem intenzivních spekulací. Tento měsíc se objevily zprávy o tom, že je mrtvý nebo v kómatu. Minulý týden Kadyrov zveřejnil na telegramu příspěvek, ve kterém uvedl, že je v pořádku a že důvodem jeho cesty do moskevské nemocnice byla návštěva nemocného strýce.

  AFP: Mezi kandidáty na Nobelovu cenu za mír jsou Zelenskyj či Erdogan

ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com