Policie na Liberecku zadržela 41 nelegálních migrantů ze Sýrie

Policie na Liberecku zadržela dnes dopoledne 41 nelegálních migrantů ze Sýrie. Skupina cestovala dodávkou Peugeot Boxer s nákladovým prostorem, který je výrobcem určen pro přepravu zboží a materiálu. Jejich cesta však skončila kvůli poruše dodávky na silnici I/35 před Libercem. Vzhledem k tomu, že se jedná o čerstvý případ, nebude policie v tuto chvíli poskytovat další informace, uvedla na webu krajská policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová.

„Krátce po 11. hodině dopoledne přijal operační důstojník na tísňovou linku oznámení o poruše dodávky na hlavním tahu od Prahy na Liberec, a to na 26,5 kilometru. Pravděpodobně z důvodu toho, že vozidlo bylo značně přetížené početnou osádkou, došlo k poruše vozidla a zakouření v motorové části. K porouchanému vozidlu vyslal ihned operační důstojník policejní hlídku. Od svědků jsme získali informace, že se posádka vozidla rozprchla do okolí. A že osoby, které začaly z vozidla utíkat, vypadaly jako nelegální migranti,“ popsala událost policejní mluvčí.

Do okolí pak policie vyslala několik hlídek a na místo byl vyžádán i policejní vrtulník. „Policisté zahájili pátrací akci a podařilo se jim zajistit celkem 41 nelegálních migrantů, kteří byli eskortováni na cizineckou policii v Liberci. Zjistili jsme, že se jedná o Syřany. Policisté budou nyní zjišťovat podrobnosti k případu,“ dodala Šrýtrová. Porouchanou dodávku policisté zajistili, na odtahovém parkovišti bude podle policejní mluvčí probíhat její ohledání.

ČTK

  Prezident mě sám pozval. Baví ho zprávy, že je mrtvý, řekl Vondráček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com