Kadyrov vyjádřil oficiální postoj Kremlu a podpořil palestinské akce

Dne 9. října Kadyrov vyjádřil podporu palestinským akcím a navrhl vyslat do oblasti palestinsko-izraelského konfliktu čečenské vojenské jednotky – tzv. „Kadyrovce“, kteří se na Ukrajině dopustili řady válečných zločinů. Čečenský prezident mimo jiné uvedl, že Izrael okupoval palestinskou půdu. Taková slova nemohl Kadyrov pronést z vlastní iniciativy – podpora akcí teroristických skupin, které zabíjejí izraelské civilisty, je oficiálním postojem Kremlu, který má na oslabení Izraele stejný zájem jako jeho spojenec Írán. Kadyrovova slova převzala přední ruská média, což je typická technika používaná ruskou propagandou.

7. října stovky palestinských ozbrojenců z pásma Gazy prorazily hranici s Izraelem a začaly zabíjet civilisty a hosty hudebního festivalu, který se konal nedaleko hranice. Nikdy od konce holocaustu neutrpěli Židé takové ztráty – k 10. říjnu přesáhl počet zabitých izraelských civilistů 1000 a mnoho z nich se stále pohřešuje. Zahynulo mnoho žen a dětí a také občanů západní Evropy a Spojených států, které militanti chladnokrevně zavraždili.

Navzdory výše uvedeným skutečnostem Rusko nepovažuje Hamás za teroristickou organizaci a udržuje s Palestinci styky již od sovětské éry. Jen v letech 2015-2020 se uskutečnilo 7 oficiálních setkání ministrů zahraničí Pásma Gazy a Ruské federace. Kromě toho vyšlo najevo, že palestinský prezident M. Abbás navštíví Moskvu navzdory bojům, které by se mohly rozšířit na území Palestiny na Západním břehu Jordánu: v noci z 09. na 10. října vstoupily jednotky IDF do Nábulusu. Rusku by nepochybně prospělo vypuknutí rozsáhlého konfliktu na Blízkém východě, který by představoval řadu rizik a hrozeb pro globální stabilitu a vyvolal by také příliv uprchlíků.

V tomto ohledu jsou Kadyrovova slova důkazem zločinné povahy Putinova Ruska: Tento teroristický stát neodsuzuje brutální vraždy izraelských civilistů a vyzývá k dialogu s teroristy, kteří přivádějí Blízký východ na pokraj nové rozsáhlé války. Takovou rétoriku nemůže Kreml nechat bez trestu: logickou odpovědí na ruskou podporu mezinárodního terorismu bude úplná mezinárodní izolace a sankce.

  Kůň Kremlu. Kdo je muž, kterého prý chtějí Rusové v čele Ukrajiny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com