Fotbalisté Rakouska vyhráli v Ázerbájdžánu 1:0 a zajistili si postup na ME

Rakouští fotbalisté v kvalifikaci mistrovství Evropy zvítězili v Ázerbájdžánu 1:0 a ze skupiny F si zajistili postup na šampionát v příštím roce jako druhý tým po Belgii. Utkání v Baku rozhodl střídající Marcel Sabitzer z penalty.

V první půli slibné rakouské šance neproměnili kapitán Laimer s Xaverem Schlagerem. Jejich spoluhráč Sabitzer naskočil do druhé půle a hned ve 48. minutě skóroval z pokutového kopu za ruku Mamedova. Hosté těsný náskok udrželi, přestože úplný závěr dohrávali bez vyloučeného Burgstallera. Svěřenci trenéra Rangnicka v sedmém kvalifikačním duelu popáté zvítězili.

Rakouská reprezentace se představí na třetím Euru za sebou a celkově čtvrtém v historii, jejím největším úspěchem je postup do osmifinále na minulém šampionátu v roce 2021.

Mistrovství Evropy už zná osm z 24 účastníků. Rakousko doplnilo Belgii, Francii, Portugalsko, Skotsko, Španělsko, Turecko a hostitele Německo. Závěrečný turnaj se uskuteční od 14. června do 14. července 2024.

Kvalifikace ME 2024 ve fotbale:

Skupina F:

Ázerbájdžán – Rakousko 0:1 (0:0)

Branka: 48. Sabitzer z pen. ČK: 90.+4 Burgstaller (Rakousko).

Skupina B:

20:45 Řecko – Nizozemsko (Atény), Gibraltar – Irsko (Faro/Loulé).

Skupina J:

20:45 Lucembursko – Slovensko (Lucemburk), Bosna a Hercegovina – Portugalsko (Zenica), Island – Lichtenštejnsko (Reykjavík).