14. kolo ELH: Litvínov porazil Pardubice a vede, Sparta vyhrála v Budějovicích

Hokejisté Litvínova v utkání 14. kola extraligy porazili Pardubice 4:1 a vystřídali Dynamo v čele tabulky, kterou vedou o dva body. Domácí rozhodli třemi góly v první části. Karlovy Vary zdolaly Vítkovice 3:1. Ostravané s novým hlavním koučem Palem Trnkou vedli, ale domácí zápas ve třetí třetině otočili. Třinec porazil Plzeň 4:1, Oceláři rozhodli třemi góly v druhé třetině a vyhráli v domácí soutěži pátý z posledních šesti duelů. Liberec po třech porážkách zabral a zvítězil na ledě Mladé Boleslavi 8:0, poslední Mladá Boleslav počtvrté za sebou doma prohrála. Sparta vyhrála v Českých Budějovicích 4:1. Jihočeši si připsali šestou porážku z posledních sedmi utkání, přestože otevřeli skóre. Kladno zdolalo Olomouc 3:2 a popáté v řadě vyhrálo, zápas rozhodl v 56. minutě rozhodl Deven Sideroff. Hradec Králové podlehl Brnu 1:5. Kometa vedla po dvou třetinách 2:0, na gól domácích poté odpověděla třemi brankami během tří minut.

Statistika zápasů 14. kola extraligy:

HC Oceláři Třinec – HC Škoda Plzeň 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 25. D. Voženílek (J. Jeřábek, M. Růžička), 29. M. Růžička (J. Jeřábek, A. Nestrašil), 36. Pánik (Marian Adámek, Miloš Roman), 57. Hrehorčák (Miloš Roman) – 42. Lev (Piskáček, Schleiss). Rozhodčí: Kika, Vrba – Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 2:2. Využití: 2:0. Diváci: 4882.

BK Mladá Boleslav – Bílí Tygři Liberec 0:8 (0:2, 0:3, 0:3)

Branky a nahrávky: 17. Knot (J. Vlach, J Dvořák), 19. Filippi (A. Najman, Melancon), 25. Rychlovský (A. Najman, Filippi), 30. Filippi (A. Najman, Melancon), 40. Rychlovský (Budík, Bulíř), 46. J. Vlach (M. Ivan, Budík), 50. J. Šír (A. Najman), 54. Kelly Klíma (T. Galvas, Budík). Rozhodčí: Šír, Jaroš – Hynek, Šimánek. Vyloučení: 5:3, navíc Jánošík – J. Šír oba 5 min. Využití: 0:4. V oslabení: 0:1.

Havlíčková má na US Open šanci získat po Paříži další juniorský double

Banes Motor České Budějovice – HC Sparta Praha 1:4 (1:3, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Kubík (Ordoš) – 10. J. Lajunen (Chlapík, Kempný), 13. D. Vitouch (R. Horák), 15. Kempný (Sobotka), 31. R. Horák (D. Vitouch, P. Kousal). Rozhodčí: Hribik, Pilný – Lhotský, Hnát. Vyloučení: 3:4, navíc Štich – Kestner oba 5 min. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváků: 6421 (vyprodáno).

Rytíři Kladno – HC Olomouc 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 6. Ticháček (Klepiš, M. Procházka), 50. Tralmaks (Ticháček), 56. Sideroff (Ticháček, Tralmaks) – 25. Orsava (J. Knotek, J. Káňa), 55. Kunc (J. Knotek, Ondrušek). Rozhodčí: Pražák, T. Veselý – Špůr, Thuma. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:1. Diváci: 3052.

HC Energie Karlovy Vary – HC Vítkovice Ridera 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 41. T. Rachůnek (Stříteský, Hladonik), 46. Hladonik (Černoch, T. Rachůnek), 60. T. Rachůnek (Gríger) – 34. Vehovský (Raskob, Machovský). Rozhodčí: Jeřábek, Květoň – Gerát, Klouček. Vyloučení: 2:2. Využití: 2:0. Diváci: 3590.

HC Verva Litvínov – HC Dynamo Pardubice 4:1 (3:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. Koblasa (Jaks), 12. Kirk (Maštalířský, Abdul), 20. Gut (Koblasa, Baránek), 58. Kirk (Koblasa, Jurčík) – 42. Radil (Vála, M. Kaut). Rozhodčí: Ondráček, Šindel – J. Svoboda, Zíka. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 5994 (vyprodáno).

Mountfield Hradec Králové – HC Kometa Brno 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 45. Jergl (Tamáši) – 15. Marcinko (Zaťovič), 40. Okál, 52. K. Pospíšil (Moses), 54. Flek (Holík, Ščotka), 55. Vincour (Kratochvíl, Okál). Rozhodčí: Stano (SR), Hradil – Rampír, Axman. Vyloučení: 6:3, navíc Jank (Hradec Králové) do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4842.

Slavia vstoupila do kvalifikace EL výhrou 3:0 nad Dniprem, dva góly dal Schranz