Babiš bude v únoru 2024 opět kandidovat na pozici předsedy hnutí ANO

Andrej Babiš bude v únoru roku 2024 opět kandidovat na pozici předsedy hnutí ANO. Řekl to dnes v pořadu Partie v televizi CNN Prima News. Na otázku, zda chce být znovu premiérem, neodpověděl. Politické hnutí ANO 2011 založil Babiš v květnu 2012. V srpnu téhož roku se stal jeho předsedou a je jím dosud.

„Já budu kandidovat na předsedu hnutí v únoru a pak se uvidí,“ odpověděl Babiš na dotaz, zda bude chtít být znovu premiérem. Dodal, že je důležité, že hnutí ANO má další kandidáty na premiéra. Jmenoval premiéra stíhové vlády ANO Karla Havlíčka a bývalou ministryni financí Alenu Schillerovou.

Na konci loňského října doposud jediný předseda hnutí ANO oznámil, že bude kandidovat na prezidenta republiky. Jeho kandidaturu podpořilo 56 poslanců hnutí ANO. V druhém kole prezidentské volby v roce 2023 prohrál s generálem ve výslužbě Petrem Pavlem. Získal 41,67 procenta hlasů, jeho soupeř pak 58,32 procenta.

Babiš patří k nejkontroverznějším politikům současnosti, mezi voliči má velkou skupinu podporovatelů, ale i silnou skupinu odpůrců. Proti jeho vládě i jemu osobně se v roce 2019 konaly nejmasovější demonstrace od listopadu 1989. Někteří komentátoři či političtí oponenti ho označují za populistu. Podstatnou část své politické kariéry se Babiš potýká s vyšetřováním v souvislosti s farmou Čapí hnízdo i s podezřením ze střetu zájmů.

 ČTK

  Nebezpečné iluze míru s Ruskou federací: Putinovi agenti už jsou v Evropském parlamentu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com