Papež na Štědrý den znovu vyzval k míru na Ukrajině, v Izraeli a Palestině

Papež znovu vyzval k míru na Ukrajině, v Izraeli a na palestinských územích. Píší to zahraniční agentury. Při půlnoční mši ve Vatikánu řekl, že srdce křesťanů jsou v Betlémě, na který doléhá konflikt mezi Izraelem a palestinským hnutím Hamás. Dříve vyzval k oslavě Vánoc ve střídmosti.

„Naše srdce jsou dnes večer v Betlémě, kde je kníže pokoje stále odmítán odsouzeníhodnou logikou války, rachotem zbraní, který mu i dnes znemožňuje nalézt své místo ve světě,“ řekl papež při půlnoční mši ve Vatikánu, které se zúčastnilo 6500 lidí.

Už předtím při poledním kázání uvedl, že je blízko lidem, kteří žijí v oblastech, kde se bojuje. „Myslíme na Palestinu, Izrael, Ukrajinu. Myslíme i na ty, kteří trpí kvůli chudobě, hladu, otroctví,“ uvedl. Vyzval také k oslavě Vánoc ve střídmosti a bez plýtvání. „Nezaměňujme svátek s konzumem,“ nechal se slyšet.

V pondělí v poledne pronese papež své poselství Městu a světu (Urbi et orbi) na Svatopetrském náměstí. Očekává se, že v proslovu rovněž zmíní konflikty na Ukrajině a Blízkém východě.

ČTK

  MO: České firmy budou opravovat ukrajinskou bojovou techniku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com