Fiala vystoupí s projevem k občanům, dosud ho pronášel na Nový rok

Premiér Petr Fiala (ODS) dnes večer promluví k občanům v tradičním projevu k přelomu roku. Na svátek svatého Štěpána se v minulých letech obracel k veřejnosti se svým vánočním poselstvím bývalý prezident Miloš Zeman. Fiala se rozhodl svůj projev přesunout z 1. ledna na dnešek, protože nový prezident Petr Pavel se chce vrátit k tradici novoročních projevů.

Fiala v obou svých předchozích novoročních projevech varoval před tím, že začínající rok bude těžký. Dva týdny po nástupu do Strakovy akademie v lednu 2022 zmiňoval, že se Česko bude muset vypořádat s potížemi způsobenými inflací, růstem cen energií i s epidemií covidu-19. Varoval před politickými populisty, kteří budou slibovat jednoduchá řešení.

Na začátku letošního roku Fiala uvedl, že nebude jednoduchý, ale je přesvědčen, že ho Česko zvládne. U příležitosti 30. výročí vzniku ČR připomněl pokojné rozdělení Československa, vyzdvihl i pomoc válečným uprchlíkům z Ukrajiny a zodpovědnost při šetření s elektřinou a plynem. Připomněl i české předsednictví v EU.

Fiala minulý týden označil za nejdůležitější kroky vlády v letošním roce přijetí konsolidačního balíčku, práci na důchodové reformě či dopravní infrastruktuře. V příštím roce je podle předsedy vlády předpoklad, že se věci začnou výrazně zlepšovat díky ozdraveným veřejným financím či tomu, že inflace se dostává ještě víc pod kontrolu. Dá se očekávat, že Fiala do projevu zařadí i téma tragické střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy z minulého týdne.

ČTK

  Evakuační mise z Afghánistánu podle Babiše skončila

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com