KLDR chce v příštím roce do vesmíru vyslat tři další vojenské výzvědné satelity

Severní Korea chce v příštím roce do vesmíru vyslat tři další vojenské výzvědné satelity, uvedla zdejší agentura KCNA. Ta také informovala o slovech komunistického vůdce Kim Čong-una, který vyloučil možnost sjednocení obou Korejí. Napsala to dnes agentura Reuters.

„Na základě zkušeností s úspěšným vypuštěním a provozem první průzkumné družice v roce 2023 byl vyhlášen úkol vypuštění dalších tří průzkumných družic v roce 2024,“ sdělila KCNA. Vyslání špionážního satelitu letos tvrdě kritizovaly například Spojené státy, Japonsko či Jižní Korea, která kvůli tomu částečně pozastavila platnost vojenské dohody s KLDR.

Kim se teď nechal slyšet, že jeho země musí vůči Jižní Koreji zásadně změnit svůj postoj. Vyjádřil také přesvědčení, že Pchjongjang nemá jinou možnost než dále rozvíjet své jaderné ambice a prohlubovat vztahy s odpůrci USA.

KLDR špionážní satelit na oběžnou dráhu po dvou neúspěšných pokusech vyslala 21. listopadu. Uvedla, že nasnímal fotografie Bílého domu, Pentagonu či „cílů“ v Jižní Koreji.

I na vyslání satelitu do vesmíru musela Severní Korea využít technologii raket dlouhého doletu, což jí rezoluce Rady bezpečnosti OSN zakazují.

ČTK

  Částečné výsledky voleb v Maďarsku ukazují na vítězství Fideszu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com