Trump má USA za zemi posetou teroristy a imigranty z blázinců

Za selhávající zemi posetou teroristy, do níž se přes hranici z Mexika valí imigranti z blázinců, označil v pátek Spojené státy Donald Trump při svém vystoupení v americkém státě Iowa, kde už za deset dní budou republikánští voliči rozhodovat o tom, kdo by měl být jejich kandidátem na prezidenta v listopadových volbách. Právě Trump je zatím považován za jasného favorita.

Sedmasedmdesátiletý bývalý prezident podle agentury Reuters ve městě Sioux Center vystoupil před několika stovkami svých příznivců a vedle kritického líčení současného stavu USA se zaměřil také na nynější hlavu státu. „Za vlády křiváka Joea Bidena se nezlepšila ani jedna věc. Všechno je v nepořádku,“ řekl Trump za jásotu svých stoupenců.

Biden v pátek na svém předvolebním vystoupení varoval před tím, že Trump je ochotný obětovat americkou demokracii, jen aby se dostal k moci. Narážel tak i na to, že Trump nikdy neuznal svou porážku ve volbách z roku 2020 a dodnes o klání šíří spiklenecké teorie, či na to, že 6. ledna 2021 dav Trumpových příznivců vtrhl do washingtonského Kapitolu.

Trump se k bezprecedentní události amerických dějin vrátil ve svém vystoupení podle Reuters jen velmi stručně, zato znovu opakoval nepodložená tvrzení o tom, že volby v roce 2020 poznamenaly rozsáhlé volební podvody.

Republikánský favorit také kritizoval bývalou velvyslankyni USA při OSN Nikki Haleyovou, která se nyní zdá být jeho největší soupeřkou ve snaze získat republikánskou nominaci. Zatímco v Iowě na Trumpa ztrácí přes 30 procentních bodů, v New Hampshire, kde budou republikáni vybírat jako ve druhém státě v pořadí, je jejich souboj mnohem vyrovnanější.

Všeobecně se i tak očekává, že se nakonec v listopadových volbách střetne republikán Trump s jedenaosmdesátiletým demokratem Bidenem.

ČTK

  Kadyrovovi bojovníci mají ztráty, Kadyrov navrhl vymazat ukrajinská města

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com