Vraždícímu wagnerovci u soudu pomohlo, že jeho oběť kritizovala válku

Bývalý člen ruské soukromé Wagnerovy (v ruském přepisu Vagnerovy) skupiny po návratu z bojů Ukrajině zavraždil v Rusku muže, protože se mu nelíbila jeho kritická slova o ruské válce na Ukrajině. Soud vraha poslal na sedm let za mříže, přičemž označil za polehčující okolnosti nejen jeho vyznamenání, ale také „protiprávní“ chování oběti, tedy její kritiku války. Napsalo o tom ruskojazyčné vydání serveru BBC News.

Odsouzený wagnerovec vysvětlil, že muž, se kterým popíjel, ho rozzlobil svými výroky o válce na Ukrajině. Z ní se přitom teprve nedávno wagnerovec vrátil.

Wagnerovec ho proto nejprve bil stoličkou, kterou o něj zlomil, potom pálkou a nakonec ho ubodal. Bývalý žoldnéř se u soudu nechal slyšet, že by býval postupoval stejně i za střízliva.

Zavražděný muž měl podle vyšetřovatelů klidnou povahu a nevstupoval do fyzických konfliktů.

Z psychiatrického posudku vyplynulo, že agresor má lehkou mentální zaostalost. Už v roce 2022 byl podle médií odsouzen za jinou vraždu, kterou spáchal v Přímořském kraji na ruském Dálném východě, ruský prezident Vladimir Putin ho ale v loňském roce omilostnil.

ČTK

  Ukrajincům se daří v klíčových oblastech postupovat, tvrdí britská rozvědka. Rusové zaútočili u Kreminny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com