Ukrajina hlásí zasažení vojenského letiště Belbek na Ruskem ovládaném Krymu

Ukrajinské síly dnes odpoledne vypálily 20 raket na oblast Černého moře a poloostrov Krym ovládaný Ruskem, uvedlo ruské ministerstvo obrany. Na poloostrově se jim podařilo zasáhnout leteckou základnu Belbek, naznačil na sociální síti Telegram velitel ukrajinského letectva Mykola Oleščuk.

„Věděli jste, že v ukrajinském letectvu je 204. Sevastopolská brigáda taktického letectva? Tak její domovskou základnou je letiště Belbek! Ukrajinští letci se určitě na své domovské letiště vrátí. A zatím děkuji všem, kdo se podílí na očišťování Krymu od ruské přítomnosti,“ napsal Oleščuk. Připojil videozáznam zachycující dým stoupající k obloze a zvuky exploze.

Rusko v roce 2014 v rozporu s mezinárodním právem připojilo ukrajinský Krym ke svému území. Tehdy také obsadilo vojenskou infrastrukturu na poloostrově, včetně letiště Belbek.

Ruské ministerstvo obrany ve svém prohlášení na telegramu napsalo, že ukrajinské útoky odrazila ruská protivzdušná obrana. Ministerstvo nicméně uvedlo, že úlomky sestřelených raket spadly na území vojenského areálu v Ljubymivce na sevastopolském předměstí, ale že na letecké technice škody nezpůsobily. Ljubymivka leží nedaleko od Belbeku.

ČTK

  ‚Naše tělo je naše věc.‘ Poláci třetí den po sobě vyšli do ulic, aby protestovali proti zákazu potratů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com