Senát USA schválil a Biden podepsal balíček odvracející omezení činnosti úřadů

Americký Senát schválil balíček zákonů, který zabrání tomu, aby se muselo omezit fungování části vládních úřadů a agentur. Pokud by tak neučinil, peníze by jim bývaly došly už o páteční půlnoci místního času (dnes v 6:00 SEČ), uvedly agentury AP a Reuters. Balíček, který už dříve prošel Sněmovnou reprezentantů, dnes podepsal i prezident Joe Biden, oznámil Bílý dům.

Pro skupinu zákonů se v horní komoře našla jednoznačná podpora, když se pro ni vyslovilo 75 senátorů, proti jich bylo 22.

Balíček v hodnotě 467,5 miliardy dolarů (10,8 bilionu Kč) zajistí financování mimo jiné v oblastech zemědělství, dopravy, bydlení, energetiky či válečných veteránů do 30. září.

„Lidem, kteří se obávají, že rozdělená vláda znamená, že se nikdy nic nedotáhne, tento balíček obou stran říká opak,“ uvedl už před hlasováním lídr demokratické většiny v Senátu Chuck Schumer.

Jak podotýkají agentury, velkou část práce mají zákonodárci v obou komorách ještě před sebou. Musí totiž najít shodu na ještě výrazně větším finančním balíčku, který se týká financování armády, vnitřní bezpečnosti či zdravotnictví. Ty mají zatím financování zajištěné do 22. března.

Dohromady oba balíčky dosahují výše 1,66 bilionu dolarů (38,5 bilionu Kč).

ČTK

  Putinův "princip domina" pro civilizační porážku Západu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com