Sparta dostala za ligové a pohárové derby pokutu 170 tisíc, Slavia 140 tisíc

Fotbalová Sparta dostala za výtržnosti fanoušků v ligovém a pohárovém derby pokutu v součtu 170 tisíc korun. Druhý z pražských rivalů Slavia musí zaplatit 140 tisíc korun. Na dnešním zasedání o tom rozhodla disciplinární komise Ligové fotbalové asociace a o trestech informovala v komuniké. Sparťanský kapitán Ladislav Krejčí si za vyloučení ve víkendovém ligovém šlágru v Plzni podle očekávání nezahraje pouze jedno utkání.

Sparta za domácí derby ve 23. ligovém kole (0:0) dostala pokutu 120 tisíc korun, dalších 50 tisíc musí zaplatit za čtvrtfinále MOL Cupu v Edenu, kde její tým zvítězil 3:2 po prodloužení. Slavii komise za ligový šlágr na soupeřově stadionu na Letné vyměřila 40 tisíc, za pohárový zápas na vlastním hřišti pak 100 tisíc korun.

Sparta dostala vyšší z pokut za to, že fanoušci pyrotechnikou opakovaně způsobili přerušení utkání, nevhodně pokřikovali a vhazovali předměty na hrací plochu. Podobnými prohřešky porušila povinnosti pořadatelského klubu i Slavia v pohárovém derby a komise jí za to udělila stotisícový trest.

Sparťanský kapitán Krejčí dostal podle předpokladů za vyloučení ve šlágru 24. ligového kola v Plzni pouze automatický trest na jedno soutěžní utkání. Letenský obránce musel ze hřiště po dvou žlutých kartách a ani jednu z nich neobdržel za surový či brutální zákrok.

Pokutu 80 tisíc korun musí zaplatit za nevhodné chování fanoušků v domácím duelu s Ostravou zlínský klub. Někteří z příznivců „Ševců“ se dopustili rasistických pokřiků na adresu hostujícího hráče. Baník po stejném utkání dostal pokutu 50 tisíc korun mimo jiné za to, že jeho fanoušci poškodili zařízení stadionu. Dynamo České Budějovice pak musí zaplatit 20 tisíc korun za výtržnosti fanoušků při zápase v Mladé Boleslavi.

ČTK

  Útočník Hertl se v NHL přestěhuje ze San Jose do Vegas

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com