Čína chce posílit strategickou spolupráci s Ruskem, řekl Wang I

Čína chce posílit strategickou spolupráci s Ruskem pod vedením prezidenta Vladimira Putina, řekl podle ruské státní agentury TASS šéf čínské diplomacie Wang I po setkání se svým ruským protějškem Sergejem Lavrovem v Pekingu.

„Jako přátelský soused Ruska a všestranný strategický partner budeme rozhodně podporovat stabilní rozvoj a obrodu Ruska pod vedením prezidenta Putina,“ řekl podle TASS čínský ministr s tím, že „strategickou spolupráci“ hodlají obě země posilovat i na globální scéně.

Lavrov podle agentury Interfax řekl, že obě země budou i nadále spolupracovat v boji proti terorismu. Poděkoval svému protějšku za soustrast v souvislosti s útokem na koncertní síň v Crocus City Hall v Krasnogorsku na okraji Moskvy z 22. března, který si podle ruských úřadů vyžádal nejméně 144 mrtvých.

Lavrov dnes končí dvoudenní návštěvu Pekingu. Naposledy Čínu navštívil loni na podzim, předtím se s Wangem I sešel v Moskvě.

Peking je nyní nejvýznamnějším spojencem Ruska, které kvůli svému válečnému tažení proti Kyjevu čelí západním sankcím. Čína tato opatření kritizuje a odmítá ruskou invazi na Ukrajinu odsoudit, zároveň však těží z nižších cen za ropu a plyn, kterou už Rusko nemůže prodávat do Evropy.

ČTK

  Ohlášená rezignace ministra krizi ve slovenské koalici neurovnala

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com