Kim řídil vojenské cvičení na téma „jaderný protiútok“, uvedly agentury

Severokorejský vůdce Kim Čong-un řídil vojenské manévry nacvičující jaderný protiútok, čímž vyslal jasné varování nepřátelům KLDR, uvedla severokorejská státní tisková agentura KCNA.

Severní Korea v pondělí podle jihokorejské armády odpálila několik raket krátkého doletu směrem k moři u svého východního pobřeží, připomněla v této souvislosti agentura Reuters. Soul uvedl, že severokorejští vojáci rakety odpálili z oblasti kolem Pchjongjangu a že uletěly vzdálenost asi 300 kilometrů.

Cvičení pod dohledem severokorejského vůdce se konalo v pondělí a Kim si pochvaloval přesnost raket, které zasáhly cíl vzdálený 352 kilometrů, uvedla KCNA podle agentury AFP.

V rámci vyzkoušení celostátního systému řízení jaderných zbraní, nazývaného „jaderná spoušť“, se do prvního cvičení svého druhu v zemi zapojilo v rámci ukázky diverzifikovaných jaderných schopností také dělostřelectvo. Kim dohlížel na cvičení simulující jaderný protiútok, do kterého se zapojily také manévrující jednotky. Cvičilo se pro případ jaderné krize a cvičení bylo protestem proti pořádání vojenských cvičení Jižní Koreje a USA, dodala KCNA podle Reuters.

Severní Korea poměrně často testuje svoje rakety, balistickou střelu středního doletu odpálila do Japonského moře naposledy začátkem tohoto měsíce a krátce nato Pchjongjang oznámil, že úspěšně otestoval novou hypersonickou raketu středního doletu na tuhé palivo, která je podle expertů určená k zasahování vzdálených cílů na tichomořském ostrově Guam, což je autonomní území Spojených států. V reakci na rostoucí hrozbu, jakou severokorejský zbrojní program představuje, zintenzivnila Jižní Korea vojenská cvičení se Spojenými státy a s Japonskem.

Rezoluce Rady bezpečnosti OSN zakazují Severní Koreji, aby odpalovala balistické rakety bez ohledu na jejich dosah vzhledem k tomu, že mohou nést jadernou hlavici. Pchjongjang však rezoluce opakovaně porušuje.

  Rusko stahuje kruh kolem Kyjeva, diplomacie bez výsledků

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com