Ruské drony v noci opět útočily na Ukrajinu, hlásí média a úřady

Ruské síly v noci na dnešek opět zaútočily na Ukrajinu za pomoci dronů Šáhed íránské konstrukce, uvedla ukrajinská média s odvoláním na úřady a velitelství letectva. V Oděse bezpilotní letouny poškodily 14 bytů a zranily sedm lidí, včetně dvou dětí, uvedl na svém webu list Ukrajinska pravda s odvoláním na místní úřady a velitelství jižního uskupení ukrajinských sil. Téměř všechny ruské drony se však podle ukrajinského letectva podařilo sestřelit.

Ukrajinská protivzdušná obrana sestřelila 15 ze 16 útočných dronů, které během noci vyslalo Rusko, uvedl ráno server RBK-Ukrajina. Rusové na Ukrajinu také vystřelili dvě balistické rakety Iskander-M, avšak letectvo se nezmínilo, kde tyto rakety dopadly, dodal server BBC News. Odhadl, že dron, který protivzdušnou obranou proletěl, zasáhl Oděsu.

„V Oděse byly v důsledku nepřátelského náletu poškozeny obytné domy, vypukl požár,“ napsala Ukrajinska pravda. „Na likvidaci následků se pracuje. Podařilo se zachránit 34 lidí, včetně tří dětí,“ dodala.

Nálet se podle předběžných údajů obešel bez obětí na životech, uvedl starosta Oděsy Hennadij Truchanov podle serveru RBK-Ukrajina.

Rusové vypustili několik skupin útočných dronů, letecký poplach byl vyhlášen v několika oblastech, uvedl server RBK-Ukrajina s odvoláním na velení ukrajinského letectva, pod které spadá i protivzdušná obrana. Podle těchto informací jedna skupina dronů, vypuštěná z okolí Kurska, směřovala na Čerkaskou oblast.

V této oblasti drony zaútočily u města Kaniv, kde se na Dněpru nachází vodní elektrárna, uvedl na svém ruskojazyčném webu server BBC News s odvoláním na informace ze sociálních sítí..

Rovněž vojenská správa Kyjevské oblasti podle RBK-Ukrajina informovala, že protivzdušná obrana odráží nálet dronů, a vyzvala obyvatele, aby palbu nenatáčeli a záběry nedávali na internet. „Postarejte se o vlastní bezpečnost. Zůstaňte v krytech až do odvolání poplachu,“ vyzvala. Později šéf kyjevské vojenské správy Serhij Popko ujistil, že všechny drony útočící na hlavní město se podařilo sestřelit.

  Lídři zemí EU zahájili summit o Ukrajině a ekonomice, promluvil k nim Zelenskyj

ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com