Zbrojovkou ve středním Polsku otřásl výbuch, jeden člověk zemřel

Ve zbrojovce společnosti Mesko ve městě Skaržysko-Kamienna ve středním Polsku se dnes ozval výbuch, následně na místě vypukl požár. Devětapadesátiletý muž přišel o život, informují polská média. Příčiny exploze zatím nejsou jasné.

Výbuch nastal v centru paliv pro rakety, které bylo v provozu teprve několik let. Uvnitř byli dva lidé, další byl venku. Tomu se nic nestalo. Dvěma mužům záchranáři poskytli první pomoc, jeden z nich ale zemřel. Hasiči požár uhasili. Nebylo nutné evakuovat další budovy, protože nehrozilo, že se oheň rozšíří.

Vedení podniku vyšetřuje, co se přesně stalo. Podle firmy šlo o moderní provoz, který byl neustále monitorovaný.

Firma Mesko na svých internetových stránkách uvádí, že její výrobky používá polská armáda a další bezpečnostní složky. V podniku se vyrábějí rakety a munice a společnost se zabývá také likvidací nepotřebných bojových prostředků. Společnost je součástí skupiny vyrábějící vojenskou techniku Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ). Jde o jeden z největších zbrojařských koncernů v Evropě.

PGZ podle portálu onet.pl informovala, že vytvořila komisi s cílem zjistit okolnosti výbuchu a prověřit bezpečnostní procedury platné v podniku Mesko.

ČTK

  Rusko ničí ekosystém Baltského moře pomocí Nord Stream 2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com