Ruský soud poslal amerického vojáka na tři a tři čtvrtě roku do vězení

Soud v ruském Vladivostoku dnes poslal na tři roky a devět měsíců do trestanecké kolonie amerického vojáka obviněného z krádeže 10.000 rublů (asi 2610 korun) a vyhrožování zabitím. Informují o tom agentury. Má také nahradit škodu, kterou způsobil své ruské partnerce. Rozsudek není pravomocný a advokát Američana řekl, že se proti němu odvolá.

Gordon Black se během procesu částečně přiznal, píše agentura TASS. Podle vyšetřovatelů letos v květnu svoji přítelkyni chytil v pod krkem, což chápala jako reálné ohrožení života. Z peněženky jí ukradl 10.000 rublů, protože neměl vlastní peníze. Hotovost použil k uhrazení svých výdajů, včetně zaplacení hotelového pokoje, v němž ho zadrželi.

Prokuratura pro něj žádala čtyři roky a osm měsíců v trestanecké kolonii, obhajoba chtěla, aby byl viny zproštěn.

Black se svojí ruskou přítelkyní seznámil, když sloužil v Jižní Koreji. Podle amerického ministerstva obrany tím, že odjel do Ruska bez povolení, porušil armádní předpisy. V Texasu má manželku a dítě.

Rusko vězní vícero Američanů, včetně novináře listu Wall Street Journal Evana Gershkoviche, s nímž se bude příští týden konat proces za zavřenými dveřmi. Je obžalovaný z toho, že pro americké tajné služby shromažďoval tajné informace. To popírá.

Washington opakovaně vyzývá své občany, aby do Ruska necestovali. Spojené státy obviňují Moskvu, že americké občany posílá do vězení proto, aby je následně mohla vyměnit za Rusy zadržované v USA.

ČTK

  Při ostřelování Dněpropetrovské oblasti zemřelo 22 lidí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com