Izrael kvůli koronaviru zvažoval uzavření hranic, Itálie ruší sportovní utkání

Obavy z dalšího nekontrolovaného šíření nového koronaviru mimo pevninskou Čínu sílí nejen v Jižní Koreji, která se potýká s novými případy, ale i v dalších zemích. Izrael dokonce oznámil, že zvažuje možnost uzavřít hranice pro cizince. V Itálii, která hlásí 79 nakažených, se kvůli obavám z dalšího šíření zrušila v neděli v některých regionech sportovní utkání včetně tří zápasů fotbalové Serie A.

„Je pravděpodobné, že brzo budou uzavřeny hranice pro všechny, kdo nejsou občany Izraele,” uvedlo izraelské ministerstvo zdravotnictví na svých webových stránkách. Z hebrejského i anglického textu později věta bez vysvětlení zmizela.

Nový pokyn zní, že zákaz vstupu bude platit jen pro lidi, kteří v minulých 14 dnech navštívili Čínu. „Prozatím nejsou hranice zavřeny pro ty, kdo byli jinde,” uvádí se v pokynu.

V sobotu večer izraelské bezpečnostní složky odmítly nechat vystoupit cestující z letadla pravidelné linky společnosti Korean Air ze Soulu. Na letišti v Tel Avivu se z letadla dostali ven jen izraelští občané, zbylí cestující se museli vrátit zpět do Jižní Koreje.

Podle izraelských úřadů šlo pouze o jednorázové opatření, které bylo reakcí na zjištění, že u devíti ze skupiny 77 jihokorejských turistů, kteří v únoru navštívili Izrael, byla později zjištěna nákaza novým typem koronaviru.

Fotbal v neděli nebude

V Itálii se kvůli zabránění dalšího šíření koronaviru v neděli nebudou konat sportovní zápasy v regionech Lombardie a Benátsko.

Neodehrají se tak ani zápasy Serie A Inter Milán-Sampdoria Janov, Atalanta Bergamo-Sassuolo Calcio a Hellas Verona-Cagliari Calcio. Již dříve byl zrušeno druholigové utkání Ascoli Calcio proti US Cremonese.

Starší muž a žena ze severu Itálie na nemoc COVID-19, kterou nový typ koronaviru způsobuje, zemřeli. Itálie je tak zemí se zdaleka nejvyšším počtem nakažených v Evropě, uvedla agentura DPA.

V pevninské Číně dosud podlehlo nemoci způsobené novým koronavirem již 2442 osob. Jen v sobotu úřady oznámily dalších 97 úmrtí. Testy odhalily dalších 648 nakažených, což je ve srovnání s pátečními 397 lidmi výrazný nárůst. Celkový počet nakažených vzrostl na 76 936 osob.

Epicentrum epidemie, provincie Chu-pej, nahlásila za sobotu nárůst počtu nových případů, avšak mírně nižší počet nových úmrtí. Počet nových nemocných stoupl o 630 z pátečních 366. Počet mrtvých zde činil v sobotu 96, zatímco ve pátek to bylo 106. Celkem v provincii Chu-pej zemřelo již 2346 lidí a celkový počet nakažených tam byl k sobotě 64 084.

Údaje svědčí podle čínských úřadů o tom, že se nákazu daří udržet v hranicích provincie Chu-pej. Ze sobotních 648 nových případů jich pouze 18 bylo zjištěno mimo tuto správní oblast, což je nejméně od chvíle, kdy začala být data před měsícem zveřejňována.

Šíření koronaviru v Jižní Koreji

Obavy zdravotníků po celém světě nicméně vzbuzuje nárůst počtu nakažených za hranicemi Číny. Dalších 123 infikovaných v neděli zaznamenala Jižní Korea.

Celkově se tu nakazilo nemocí COVID-19, kterou nový typ koronaviru způsobuje, už 556 lidí. Země v neděli oznámila pátou oběť. Přes 6000 lidí je nyní v karanténě.  Zdravotní pohotovost v zemi se zvýšila na nejvyšší stupeň.

Více než polovina nových případů v Jižní Koreji má podle úřadů spojitost s jedním kostelem v nejhůře zasaženém dvouapůlmilionovém městě Tegu. Zatím čtvrtou obětí je 61letá členka této farnosti, která se účastnila bohoslužeb a minulý týden byla na nový koronavirus pozitivně testována.

  Koncert za zvuků poplašných sirén. Hvězdy U2 vystoupily v kyjevském metru

Církve již dříve nařídily věřícím, aby nenavštěvovali svatostánky a zakázána byla některá hromadná shromáždění. V pátek zůstaly uzavřeny školy a vláda prohlásila Tegu a část jeho okolí zvláštní střeženou zónou. Městské centrum je podle agentury AP téměř liduprázdné, mnoho podniků raději zůstalo zavřených.

Zdroj: https://www.novinky.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com