Policisté na Nymbursku chytli řidiče, který nadýchal 3,84 promile

Policisté na Nymbursku zastavili řidiče, který při dechové zkoušce nadýchal 3,84 promile alkoholu. Jednapadesátiletého cizince policie zadržela, soud ho ve zkráceném řízení potrestal zákazem pobytu v České republice na dva roky a zakázal mu řízení motorových vozidel po dobu čtyř let, uvedla mluvčí policie Petra Potočná v tiskové zprávě.

Na opilého řidiče policii upozornili svědci v neděli v podvečer, hlídka vyjížděla do obce Okřínek. „Průběh cesty byl jedním ze svědků natočen na mobilní telefon. Na záběrech je vidět, jak řidič opakovaně vyjíždí do protisměru, nebo naopak až za krajnici silnice. Díky ostražitosti a správnému jednání mužů, kteří celou cestu jeli za tímto řidičem, a jejich oznámení na linku 158, opilec neunikl trestu,“ uvedla Potočná.

Policie muže obvinila z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Soud se uskutečnil ve čtvrtek.

Za hranici, při které hrozí upadnutí do bezvědomí a smrt, je považována hodnota čtyř promile. Někteří lidé jsou schopni snášet alkohol výrazně lépe. Příkladem je traktorista Milan Čurda, kterého před lety zadrželi policisté za volantem fekálního vozu, když nadýchal osm promile alkoholu. V roce 2018 lékaři ošetřovali houbaře z Ostravska se zlomeným kotníkem, který měl v krvi dokonce 8,83 promile alkoholu. Za světového rekordmana je považován Polák, který po oslavě s kamarády nadýchal 12,3 promile.

Autor: ČTK

  V mezitýdenním srovnání prokázaných případů covidů v pondělí ubylo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com