Individuální ultrapravicový terorismus další problém Evropy

Vídeňský atentát ukázal, že hrozba terorismu není jen vně Evropy, ale také uvnitř.

Terorismus islamistů v Evropě vstoupil do fáze individuálního teroru. To nevyžaduje žádné struktury ani sítě, ale pouze jednotlivych fanatiku, kteří provádějí své akce. Ani se na to nemusí zvlášť připravovat – vzali nůž a šli. Tento druh terorismu je mnohem obtížnější odhalit a zabránit mu.

Vztahy mezi vládami evropských zemí a muslimskými komunitami žijícími v těchto zemích nejsou dobře zavedeny. Zpětná vazba, pokud existuje, je nedostatečná. Výsledkem je, že vlády a orgány činné v trestním řízení málo rozumějí tomu, co se tam děje.

Pokusy úřadů nějak reagovat na problém někdy selhat. Například hlasitá prohlášení prezidenta Macrona, že islám je v krizi a Francie nedovolí islámský separatismus – kromě zuřivosti a podráždění mezi muslimy to nic nezpůsobuje. Problém je velmi hluboký, výrazně se zhoršil v důsledku přílivu uprchlíků v posledních letech a segment radikálních islamistů, kteří jsou připraveni na násilné akce, se zjevně zvýšil. Nyní je zajímavé sledovat, jak Rakousko zareaguje na teroristický útok, ke kterému došlo: na jedné straně je to malá a neválečná země a na druhé straně se jí příliš nelíbí, když se mimozemšťané začnou otřásat v základech.

Odborníci ze zpravodajské skupiny SITE analyzovali prohlášení na internetu a dospěli k závěru, že teroristický útok ve Vídni zinscenovali džihádisté. Důvodem byla s největší pravděpodobností účast Rakouska v koalici proti IS.

jakékoli vzplanutí napětí v Evropě vyvolá útok na kostely a synagógy, uvedl bývalý šéf izraelské speciální služby „Nativ“, expert v oblasti zbraní a geopolitiky Jakov Kedmi. „To (vlna teroristických útoků – pozn. Red.) V Evropě se dosud nezastavilo, jakékoli vypuknutí napětí podnítí nepřátelství a útoky na kostely, synagogy, ať už je to cokoli,“ řekl Kedmi. Poznamenal, že pokud útok ve Vídni spáchali muslimové, pak „to je to samé“ jako ve Francii.

  Politika a omezená moc marketingu

Teroristické útoky vedené na starém kontinentu jsou totiž určeny pro generování našich vnitřních politických svárů a společenského napětí v evropských zemích. Mají dále motivovat stále více mladých mužů (i žen), aby se připojili k celosvětovému džihádu, ať už probíhá kdekoli. Mají také demonstrovat selhávání evropské demokratické alternativy a dávat do popředí sílu pofidérního islámského chalífátu. Využívána je u toho slabost migračních zákonů Evropské unie, průchodnost hranic, pozoruhodná pomalost v reakci na cokoli. Vyslat do ulic po každém atentátu více policistů a vojáků se samopaly, to nemůže zastavit žádnou ideologii a migraci. Tím politici pouze vyvolávají dojem, že něco dělají, protože ve skutečnosti toho v tomto případě moc neumí. Nebo nechtějí? To by byla horší varianta.

Zajímavé je, že Rusko v této linii často klouže. Smyslem její avšak není vraždy, a destabilizace situaci v Evropě. Nejlepší destabilizací je strach. Důvody pro strach vyjít do ulic evropských občanů dnes nejsou jen z covidu, ale z teroru. Hlavním úkolem Ruské federace je propagovat jejich myšlenky pod záminkou boje s radikálním islámem. Během teroristických útoků skutečně roste nacionalismus a pravicové radikální nálady.

Toto již není teroristický čin, ale plnohodnotná vojensko-teroristická operace na Evropskem kontinentu.

Dnešním problémem Evropy není schopnost rychle reagovat na situaci. Dnes je hlavním úkolem předvídat možné budoucí teroristické útoky s cílem chránit naše vlastní občany. Je důležité si uvědomit, že nepřátelé jsou nejen na Středním východě, ale také mnohem blíže.

Autor: David Černý

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com