Skóre PES stouplo na 71 bodů kvůli zhoršení pozitivity testů

idnes.cz

Rizikové skóre PES dnes stouplo o pět bodů zpátky na 71 bodů, kde bylo v neděli a v pondělí. Může za to zhoršení průměrné pozitivity testů za sedm dnů. Body odpovídají čtvrtému stupni rizik. V nejhorším, pátém stupni je už šest krajů, ve třetím jen Praha. Šíření koronaviru v Česku zrychluje. V úterý testy prokázaly dalších 7889 případů, což bylo o 2700 víc než v pondělí a zhruba o 2000 víc než před týdnem. Z téměř 30.000 testů bylo pozitivních 27 procent. Vyplývá to z dat na webu ministerstva zdravotnictví.

Hodnota PES se zvýšila kvůli zhoršení průměrné pozitivity testů za posledních sedm dní na 23,4 procenta z úterních 22,8. Při překročení 23 procent se hodnota PES zvýší o pět bodů. Dalším z kritérií je i zjednodušené reprodukční číslo R, které proti úterý mírně vzrostlo na 1,18. Ministerstvo nově počítá i druhé skóre PES, kde zohledňuje antigenní testy. Dnešní údaje zatím nejsou dostupné.

V Česku nyní platí opatření pro třetí stupeň rizik, v pátek se země přesune do čtvrtého stupně. Dnes také začíná plošné testování antigenními testy.

Autor: ČTK

  Nouzový stav by měl být podle Prymuly vyhlášen od pondělí, spolu s dalšími opatřeními

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com