Ruští vojáci se začali stahovat z Krymu a od hranic Ukrajiny

zpravy.aktualne.cz

 Ruské ministerstvo obrany dnes podle agentury RIA Novosti oznámilo, že začalo stahovat své jednotky z Krymu a oblastí poblíž východní ukrajinské hranice. Vojáci se vracejí z cvičení na své domovské základny. Posilování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou v posledních dnech vyvolalo obavy Kyjeva i Západu.

Vojenské cvičení ukončil ve čtvrtek šéf resortu obrany Sergej Šojgu během pobytu na Krymu, který Rusko v roce 2014 zabralo Ukrajině. Řekl, že účelem cvičení bylo prověřit bojovou připravenost ruských vojáků. Přesuny mají skončit do 1. května. Na anektovaném Krymu se cvičení zúčastnilo přes 10.000 vojáků, kteří měli k dispozici desítky válečných lodí a 1200 kusů zbraní a další vojenské techniky.

Situace na východě Ukrajiny se v poslední době znovu vyostřila. Kyjev a proruští separatisté na východě země se navzájem obviňují z porušování klidu zbraní a čím dál častějších potyček. Konflikt na východě Ukrajiny eskaloval poté, co Rusko v roce 2014 anektovalo Krym a podpořilo ozbrojené povstání proruských separatistů v Donbasu. Západ odpověděl sankcemi.

Autor: ČTK

  Británie se kvůli rozmachu nákazy chystá očkovat nonstop

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *