V sobotu přibylo v ČR 1059 případů covidu, proti minulé sobotě o 480 méně

zpravy.aktualne.cz

Laboratorní testy v sobotu potvrdily v Česku 1059 případů nemoci covid-19. Na dotaz ČTK to řekla mluvčí ministerstva zdravotnictví Jana Schillerová, na webu ministerstva zatím údaj není k dispozici kvůli technickým problémům. Proti pátku byl denní nárůst nově nakažených přibližně o 1500 nižší a proti minulé sobotě o zhruba 480 nižší. Víkendové denní přírůstky jsou ale nižší, méně se totiž testuje. Šíření epidemie v zemi nicméně dál zpomaluje a snižuje se i počet hospitalizovaných pacientů s covidem.

V sobotu bylo podle údajů na webu ministerstva v nemocnicích 3158 lidí s covidem, z toho 742 ve vážném stavu. Počet hospitalizovaných je na nejnižší úrovni od poloviny loňského října.

Zdravotníci v sobotu aplikovali 21.481 dávek vakcíny proti covidu, přibližně o 3900 méně než před týdnem. Celý týden ale bylo vydaných dávek očkování méně než předchozí týden, kdy bylo každý všední den naočkováno přes 60.000 lidí, ve čtvrtek to bylo dokonce rekordních 72.300 lidí. Tento týden počty očkovaných přesáhly 60.000 jen dvakrát.

Takzvané reprodukční číslo, které udává, kolik dalších lidí nakazí jeden pozitivně testovaný, se k dnešku nezměnilo. Stejně jako v sobotu bylo na hodnotě 0,82. Stále je tak pod hodnotou jedna, jejíž překročení znamená zrychlování šíření nákazy.

Autor: ČTK

  Opoziční expertní tým připravil vlastní protiepidemický systém

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..