Nejméně 11 mrtvých po střelbě ve škole v Kazani

echo24.cz

Nejméně jedenáct mrtvých si vyžádala střelba, kterou dnes rozpoutali dva ozbrojenci ve škole v Kazani v ruském Tatarstánu. Jednoho střelce se policistům podařilo zajmout, druhého zlikvidovala zásahová jednotka, uvedla agentura TASS. Motiv útoku zatím není jasný. Mezi oběťmi je podle různých zdrojů sedm či devět dětí a také učitelka páté třídy.

Terčem útoku se stala škola, kterou přinejmenším jeden z útočníků absolvoval před čtyřmi lety. “Víme, že (útočník) ukončil toto školní zařízení před čtyřmi lety. Byl zadržen,” citoval TASS zástupce vedení školy. Zadržený se podle něj jmenuje Ilnaz Guljavijev a je mu 19 let.

Na místě nyní pracují kriminalisté, zjišťující okolnosti zločinu.

Kazaň, která leží asi 725 kilometrů na východ od Moskvy, má více než 1,25 milionu obyvatel a je správním střediskem Tatarstánu, obývaného převážně muslimy.

Úřady v Kazani po střelbě omezily vstup do škol v celém městě, později zrušily odpolední vyučování.

Západní agentury připomínají, že střelba na ruských školách je poměrně vzácná a krveprolití jsou obvykle dílem žáků. V říjnu 2018 osmnáctiletý student školy v Kerči na anektovaném Krymu zabil dvě desítky lidí, než se po činu sám zastřelil.

Autor: ČTK

  KLDR provedla nový raketový test. Řízená střela dlouhého doletu urazila 1500 kilometrů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *