V nemocnici v jihoirácké Násiríje vypukl požár na covidovém oddělení. Zahynuly desítky lidí

irozhlas.cz

Nejméně 44 lidí zemřelo a 67 bylo zraněno při požáru v nemocnici v jihoirácké Násiríje, kde se léčí pacienti s covidem-19. Oheň patrně způsobil výbuch kyslíkové nádrže. Informovala o tom v pondělí agentura Reuters s odvoláním na zdravotníky a policii.

Požár se podařilo dostat pod kontrolu. Záchranáři začali pročesávat budovu a hledají další těla. Orientaci jim ztížil kouř. Mezi oběťmi jsou i dva zdravotníci.

Premiér Mustafá Kázimí nařídil suspendovat a zatknout lidi, kteří ve městě dohlíží na chod zdravotnictví a civilní obrany, včetně šéfa dotyčné nemocnice.

„Zdravotnické týmy z hořící nemocnice vynášely ohořelá těla,“ popsal dříve situaci na místě reportér Reuters. Před nemocnicí se s policií střetli rozezlení příbuzní, kteří zapálili dvě policejní auta.

Mluvčí místních zdravotnických úřadů agentuře AFP sdělil, že oddělení pro pacienty s koronavirem má kapacitu 60 lůžek. Agentura AP s odvoláním na dva zdravotnické zdroje napsala, že sekce má 70 lůžek a v provozu je tři měsíce.

Podobné neštěstí zasáhlo Irák i letos v dubnu, kdy plameny zachvátily nemocnici pro pacienty s covidem-19 v Bagdádu.

Incident si vyžádal přes osm desítek mrtvých a stovky zraněných o funkci kvůli němu přišel tehdejší ministr zdravotnictví Hasan Tamímí i ředitel nemocnice či bagdádský guvernér. Oheň tehdy zřejmě vypukl kvůli špatnému uskladnění lahví s kyslíkem, z nichž jedna explodovala.

Zdroj: https://www.irozhlas.cz

 

  Expert: příklad charkovského odporu ukazuje, proč ruská propaganda nefunguje

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..