Pokud se situace zhorší, budeme znovu testovat ve školách a firmách, řekl Vojtěch

irozhlas.cz/

Pokud se epidemiologická situace zhorší, začne se znovu s plošným testováním ve firmách a školách. Pro Právo to řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch za ANO. V takovém případě podle něj bude testování hradit stát.

„Počítáme s plošným testováním školáků na začátku září, které bude samozřejmě plně hrazeno. Pokud by se ale epidemiologická situace zhoršila, tak se počítá s tím, že by se s plošným testováním ve školách pokračovalo, stejně jako ve firmách,“ řekl pro Právo ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Po prázdninách si budou nenaočkovaní lidé hradit preventivní testy na koronavirus nejspíš sami, připomněl pro deník Vojtěch. Platit to bude i pro děti starší 12 let.

„Chceme je motivovat k tomu, aby se nechali naočkovat. Pro zdravotní pojišťovny i systém veřejného zdravotního pojištění je masivní hrazení testů skutečně poměrně náročné,“ uvedl ministr.

„Hradit dlouhodobě z veřejného zdravotního pojištění testy, aby lidé mohli cestovat do zahraničí, to není ani principiálně správně,“ dodal.

Nebude se to ale týkat lidí, kteří se naočkovat nemůžou z objektivních důvodů. To jsou například zdravotní komplikace – jako třeba poruchy srážlivosti krve. Pokud se někdo nenaočkuje, testy mu budou hrazeny jen v případě indikace lékaře nebo krajské hygienické stanice.

Zdroj: https://www.irozhlas.cz

  Kdo se nechal a nechá naočkovat, dostane dva dny volna, slibuje Babiš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..