Máme nové Techtle Mechtle, řekl Babiš. Oznámil další očkování bez registrace

idnes.cz

Premiér Andrej Babiš ve svém nedělním pořadu Čau lidi uvedl, že v pondělí otevře nové očkovací centrum bez registrace na pražském Smíchově. Ve středu pak i v Ostravě a Brně. Podle premiéra současné očkování bez registrace využilo již 6 tisíc lidí. Zároveň se ale objevilo nové ohnisko přenosu nákazy podobné loni známému podniku Techtle Mechtle.

Babiš také řekl, že k očkování proti covidu je registrováno téměř 80 tisíc dětí. „Očkování dětí je pro nás prioritou,“ uvedl premiér.

Rovněž podotkl, že 33 procent lidí v očkovacím centru Chodov v průzkumu uvedlo, že se očkují kvůli ochraně svého zdraví. Pro 26 procent byl důvod možnost cestování a 20 procent odpovědělo, že chce svobodu a ukončit „vopruz“ s testováním.

Očkovací centrum na Smíchově bude mít na starost Fakultní nemocnice Motol. Příchozím nabídnou vakcínu Moderna.

Babiš také zmínil, že lidi nově najdou na webu ockoreport.uzis.cz informace o tom, jak posunout termín druhé dávky vakcíny nebo si ověřit přesuny. „Také v příštím týdnu bude na webu přidaná informace o všech volných termínech druhých dávek. Občan si termín předem vybere a bude moci rovnou na lince 1221 sdělit, o které datum má zájem,“ řekl premiér.

„My jsme na Chodově od pondělí do pátku naočkovali přes 4 tisíce lidí. Na hlavním nádraží se naočkovalo přes 2 tisíce lidí. Já jsem tam byl a ptal jsem se lidí, jestli jdou na vlak. Nikdo nešel na vlak. Všichni šli za vakcínou,“ řekl ve svém pořadu Babiš. U praktiků je zaregistrovaných přes 120 tisíc lidí.

Klub vůbec nedodržuje podmínky

Babiš na závěr pořadu prohlásil, že mutace delta je v Česku a poukázal na šíření viru v barech. „Minulý rok jsme měli Techtle Mechtle. Tento rok máme klub v Kotvě, kde je skutečně velký problém. Teď se tam nakazilo asi 34 mladých lidí,“ zdůraznil Babiš s tím, že právě mutace delta se šíří hlavně u mladé generace.

  Na technoparty na Benešovsku zůstává 400 lidí, hudba už utichla

„Tento klub vůbec nedodržuje podmínky. Normálně se tam tancuje. Když přijde kontrola, tak oni to ignorují, což je špatně,“ dodal.

Zdroj: https://www.idnes.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..