Podle hlavní hygieničky není důvod zpřísňovat protiepidemická pravidla

novinky.cz

Hlavní hygienička Pavla Svrčinová nevidí důvod ke zpřísnění režimových opatření proti covidu-19. Potřeba je podle ní dodržovat současná pravidla, která musí platit minimálně do Vánoc. Svrčinová to dnes řekla Českému rozhlasu-Radiožurnálu. O možném zpřísnění protiepidemických opatření ještě před vánočními svátky v neděli hovořila náměstkyně ministra zdravotnictví. O šíření koronavirové epidemie od dnešního rána jedná vládní rada pro zdravotní rizika.

Svrčinová považuje současnou epidemickou situaci v Česku za hodně vážnou. Důvod ke zpřísňování režimových opatření ale nevidí. „Budeme spíše diskutovat o tom, aby se stávající pravidla dodržovala,“ řekla Radiožurnálu. Současná opatření musí podle hlavní hygieničky zůstat v platnosti nejméně do Vánoc.

O možné zpřísnění protiepidemických opatření v neděli v pořadu Partie televize CNN Prima News hovořila náměstkyně ministra zdravotnictví Martina Koziar Vašáková. Nová opatření by se podle ní měla týkat například počtu osob ve vnitřních prostorech, což by se dotklo především kulturních akcí. Ve hře je i rozšíření roušek i na výuku ve školách.

Šíření koronaviru v Česku v posledních dnech vykazuje známky zpomalování. Ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek v neděli v České televizi řekl, že pandemie je, co se týká nově nakažených, na vrcholu nebo i za ním. Varoval ale před „poměrně rizikovými hodnotami“ klíčových ukazatelů. Zátěž nemocnic podle Duška zůstane do Vánoc vysoká. V neděli bylo v nemocnicích 6338 pacientů s covidem, z toho 1014 v těžkém stavu.

Autor: ČTK
  Ve středu v Česku 348 nakažených a podle Babiše rekordní počet očkovaných

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..