Rakušan: Ubytování pro uprchlíky, jež čeká stěhování z hotelů, se najde

idnes.cz

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) uvedl, že ubytování pro ukrajinské uprchlíky, kteří se budou muset vystěhovat z hotelů a penzionů, se najde. O kolik běženců půjde, zatím neví, půjde ale o tisíce lidí. Řekl to dnes novinářům v Liberci.

„My rozhodně nenecháme nikoho na ulici. Zvládli jsme během šesti týdnů ubytovat 300.000 lidí. Z těch 300.000 lidí je pouhých 900 v ubytování nějakého humanitárního typu,“ uvedl Rakušan.

Se zahájením letní turistické sezony ale skončí některé smlouvy na ubytování v penzionech či hotelích. Podle Rakušana ve spolupráci s ministerstvem práce a sociálních věcí nyní připravují veřejně dostupný registr kapacit pro ubytování uprchlíků. „My samozřejmě aktivujeme veškeré další ubytovací kapacity, které jsou v majetku státu,“ řekl ministr vnitra.

Možností, že by stát zvýšil příspěvky pro provozovatele hotelů či penzionů, aby se uprchlíci nemuseli stěhovat, se podle něj vláda zatím nezabývala. „My se skutečně primárně budeme zabývat a vyhodnocovat, jak se nám daří ubytovávat lidi v ubytování soukromého typu, ubytování rodinného typu, protože si myslíme, že toto je nejlepší cesta k nějakému samostatnému životu tady, k adaptaci na život v České republice,“ dodal Rakušan.

Autor: ČTK

  Inspekce: Ukrajinští uprchlíci pracují v Česku za stejných podmínek jako ostatní

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..