Šíření koronaviru v ČR zrychlilo posedmé za sebou, hospitalizovaných ale ubylo

nem-km.cz

Šíření koronaviru v Česku zrychlilo sedmý den za sebou. V neděli přibylo 268 nových případů covidu-19, což je o 91 víc než před týdnem. Počet lidí, kteří s nákazou skončili v nemocnici, nicméně klesl ke konci víkendu na 614, minulou neděli bylo hospitalizovaných 651. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Denní nárůsty nových případů koronaviru rostou v Česku v mezitýdenním srovnání od minulého pondělí. Každý všední den uplynulého týdne přibylo více než 2000 nakažených, šíření nákazy pokračovalo i o víkendových dnech. Počet hospitalizovaných s prokázanou nákazou stoupl až na úterních 779, ke konci víkendu ale klesl na 614, což je nejméně od poloviny července. V těžkém stavu bylo v neděli 32 pacientů s covidem, před týdnem jich bylo 29.

V posledních dnech rostou i počty testovaných na koronavirus. Uplynulý den provedly laboratoře téměř 1400 PCR a antigenních testů, o necelou stovku víc než minulou neděli.

Dále mírně roste incidenční číslo, tedy počet nových případů nákazy za posledních sedm dní na 100.000 obyvatel. K dnešku činilo 118 případů, což bylo o jeden více než v neděli a o 17 více než před týdnem. Nejvyšší je incidence nadále v Královéhradeckém kraji se 143 případy, nejnižší je momentálně v Moravskoslezském kraji s 98 případy.

Od začátku epidemie v březnu 2020 bylo v Česku potvrzeno téměř 4,06 milionu případů nákazy koronavirem. Do tohoto počtu nejsou zahrnuty případy, kdy se někdo nakazil opakovaně. Podezření na opakovanou nákazu je bezmála 315.000, v neděli jich laboratoře odhalily 87. Za celou dobu epidemie zemřelo v zemim 40.910 lidí s covidem. Proti nemoci bylo v Česku plně očkováno zhruba 6,89 milionu lidí. První posilující dávku dostalo více než 4,3 milionu lidí a druhou zhruba 199.000. V neděli bylo očkováno 68 lidí, zhruba stejně jako před týdnem.

  Černý scénář: stát přijde o miliardy, úředníci jen o čtyři platy

ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com