Kämpf ukončil v NHL čekání na gól, Hronek nevyrovnal rekord NHL

Hokejový útočník David Kämpf přispěl v NHL jedním gólem k výhře Toronta 5:0 nad Los Angeles a skóroval poprvé od konce října. Filip Hronek nebodoval venku až ve dvanáctém utkání sezony a nevyrovnal tak rekord NHL mezi obránci. Český bek, který v zápase obdržel dvanáct trestných minut, podlehl s Detroitem na ledě Floridy 1:5.

Bezbrankový stav vydržel v Torontu až do 26. minuty, poté domácí nasázeli tři góly během 66 sekund. Skóre otevřel z přesilové hry Pierre Engvall a z rychlého protiútoku zvýšil střelou z levého kruhu Kämpf, který v předchozích devatenácti zápasech sbíral jen asistence (7). Vydařenou pasáž korunoval William Nylander bekhendovým blafákem.

Ještě ve druhé třetině se prosadil i Mitchell Marner, který bodoval ve 21. utkání v řadě, a výhru zpečetil Auston Matthews. Toronto neinkasovalo ve druhém utkání za sebou a nulu si připsal Ilja Samsonov, který zastavil 29 střel.

Florida, která opět postrádala v zadních řadách Radko Gudase, rozhodla třemi góly na přelomu první a druhé třetiny. Skóre otevřel Chris Tierney a po přestávce zvýšili vedení Eetu Luostarinen s Joshem Mahurou. V polovině utkání snížil v přesilové hře Jonatan Berggren, ale ještě před druhou sirénou dali výsledku konečnou podobu Matt Kierstad s Matthew Tkachukem.

Hronek v utkání jednou vystřelil, připsal si tři srážky a v 57. minutě byl vyloučen za hrubost. Od rozhodčích navíc vyfasoval osobní trest. Český bek zaznamenal i dva záporné body stejně jako Dominik Kubalík.

Výsledky NHL

Toronto – Los Angeles 5:0 (0:0, 4:0, 1:0)

Branky: 26. Engvall, 26. Kämpf, 27. W. Nylander, 34. Marner, 50. Matthews. Střely na branku:Hvězdy zápasu:  1. Samsonov, 2. Marner, 3. W. Nylander (všichni Toronto).

Florida – Detroit 5:1 (1:0, 4:1, 0:0)

Branky: 19. Tierney, 22. Luostarinen, 23. Mahura, 35. Kiersted, 36. M. Tkachuk – 29. Berggren. Střely na branku: 41:20. Diváci: 14.961. Hvězdy zápasu: 1. M. Tkachuk, 2. Tierney, 3. Bobrovskij (všichni Florida).

Hokejová dvacítka zdolala ve čtvrtfinále MS Kanadu 3:2, v závěru rozhodl Štancl

St. Louis – Winnipeg 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)

Branky: 39. Thomas, 51. Leivo – 16. a 48. Dubois, 21. Connor, 25. Wheeler, 59. Perfetti. Střely na branku: 31:20. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Dubois, 2. Hellebuyck (oba Winnipeg), 3. O´Reilly (St. Louis).

Dallas – Ottawa 4:3 v prodl. (2:2, 0:0, 1:1 – 1:0)

Branky: 6. a 7. Heiskanen, 55. Lundkvist, 65. Seguin – 14. Brassard, 19. Chabot, 42. Hamonic. Střely na branku: 32:31. Diváci: 18.023. Hvězdy zápasu: 1. Seguin, 2. Heiskanen, 3. Lundkvist (všichni Dallas).